Важлива новина 21.04.2022 Читати 4 хв

Як у Запорізькій області в умовах війни працює швидка допомога

У Запорізькій області працює понад 100 бригад швидкої допомоги. Медики продовжують свою роботу на мирних територіях, неподалік лінії фронту, в тимчасово окупованих населених пунктах Запорізької області.

Як під час війни працює швидка допомога у Запоріжжі розповіла фельдшерка бригади швидкої допомоги Діна Наумова.

– Наша бригада з першого дня війни дала згоду на виїзд на всі виклики – під час повітряної тривоги, взагалі на все і всюди. У нас ніхто нічого не боїться, тому що ми віримо в себе, у свою бригаду. Ми не знаємо слова «боятися». Працюємо в Запоріжжі, також виїжджаємо в райони, де неподалік ідуть бойові дії. Коли їдемо до небезпечних районів, то надягаємо каски та бронежилети, – розповідає Діна. – Останнім часом ДТП побільшало, дуже тяжких. Зараз машин на дорогах більше стало, дощі йдуть, слизько, люди втомлені, тому аварії трапляються частіше. Багато викликів стосуються серцево-судинних захворювань. Знову ж таки, погода зараз мінлива – хронічні хвороби загострюються.

На небезпечні території бригади «швидкої» виїжджають лише тоді, коли дозволяють наші військові. У мирних населених пунктах працюють як зазвичай.

Укріплювати медичний фронт лікарям допомагають. Наприклад, Фонд Вадима Новинського закупив у країнах Європейського Союзу партію обладнаних машин швидкої допомоги. Перші 9 автомобілів були передані як гуманітарна допомога КНП «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Запорізької обласної ради. Автівки будуть евакуювати людей до медзакладів.

– Це автомобілі швидкої допомоги класу А1. Вони трохи менші за ті, на яких ми звикли працювати, але там є все необхідне для надання допомоги пораненим: ноші, каталка, набір обладнання для того, щоб транспортувати хворих, – розповіла завідувачка навчально-тренувального відділу Запорізького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Наталя ДОРОШЕВА.

Нові автівки вже незабаром стануть до роботи, адже викликів у медиків «швидкої» вдосталь. Щодоби на лінію 103 в Запорізькій області надходить приблизно 400 дзвінків. І це лише офіційні дані. Часто, розповідають у центрі екстреної медичної допомоги, у людей в області немає зв’язку, тож вони просто шукають лікарів поблизу.

– Попри все ми продовжуємо працювати та навіть приймати до колективу медичних працівників з інших міст. Настрій у нас бойовий, ми готові допомагати всім. Закликаємо населення берегти себе та своїх близьких. Разом ми подолаємо все! – наголосила Наталя ДОРОШЕВА.

Зауважимо, що придбання автомобілів – не перша допомога Фонду Вадима Новинського Запоріжжю й запоріжцям. У березні на запит Запорізької міської влади Фонд надав допомогу міській лікарні екстреної та медичної допомоги та міській лікарні № 9, котрі цілодобово надають медичну допомогу постраждалим під час бойових дій. Фонд придбав 60 апаратів вакуумної терапії та 1050 комплектів витратних матеріалів до них на суму понад 15 млн грн.

Також Фонд відгукнувся на заклик міської влади Запоріжжя щодо надання фінансової допомоги підрозділам територіальної оборони. На рахунок благодійного фонду, створеного для цих потреб, перераховано 500 тис. доларів, що дозволило досягнути цільової суми – 1,15 млн доларів. Загалом від початку війни на підтримку країни благодійний Фонд Вадима Новинського та бізнеси Smart Holding виділили майже 200 млн грн.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.