Гуманітарна допомога 19.04.2022 Читати 4 хв

Як у Запоріжжі працює Центр реабілітації та реінтеграції переселенців

За тиждень до Центру реабілітації та реінтеграції переселенців, відкритого Групою Метінвест у Запоріжжі, звернулися майже 300 людей.

За 33 дні роботи «зелених коридорів» до Запоріжжя були евакуйовані майже 105 тисяч людей. Серед них понад 29 тисяч – діти. Більшість вимушених переселенців приїхали до Запоріжжя з Маріуполя.

Частина людей, які змушені були покинути домівки через війну, їдуть далі до інших областей України або за кордон. А ті, хто залишається, намагаються пристосуватися до нового життя, знайти домівку й роботу. Окрім нагальних потреб, їм також потрібна реабілітація, медична та психологічна допомога.

Для комплексної підтримки переселенців маже тиждень тому Метінвест відкрив у Запоріжжі Центр реабілітації та реінтеграції переселенців. За цей час сюди звернулися майже 300 людей. 240 з них отримали пропозиції щодо працевлаштування, зо 80 осіб отримали медичну допомогу та медикаменти. А майже 20 людей отримали психологічну допомогу й наразі ще працюють із психологами на постійній основі.

– Мета цього Центру – створити коло допомоги та всебічної підтримки для людей, котрі залишились сам на сам із проблемами. Це співробітники компанії Метінвест і їхні родини. У Центрі вони можуть отримати медичну допомогу, медикаменти, що потрібні їм для лікування чи підтримки здоров’я. Також у нас можна отримати психологічну допомогу. Психологи працюють з пацієнтами індивідуально, проводять родинну терапію та групові тренінги, – розповідає куратор Центру реабілітації та реінтеграції переселенців Ксенія СУХОВА.

Також у Центрі реабілітації та реінтеграції переселенців облаштували спеціальну кімнату для дітей, де вони можуть гратися й займатися.

– Дитяча кімната – це спеціальний простір для дітей. Тут вони мають можливість займатися арттерапією, отримати психологічну допомогу через гру та нові сучасні методики. Коли діти приходять, вони малюють чорно-білі малюнки, а після терапії йдуть з бажанням малювати яскраві картинки. Це дуже важливо, – зазначає Ксенія СУХОВА.

У Центрі працює приймальня Центру кар’єри Метінвест: тут відвідувачі дізнаються про наявні вакансії, а також про можливість перекваліфікуватися за підтримки компанії, опанувати нову спеціальність.

Крім того, тим, хто влаштовується працювати на підприємства Групи, Метінвест платить «підйомні» в розмірі 10 тисяч гривень, допомагає з розселенням і вирішенням побутових питань.

Центр реабілітації та реінтеграції переселенців у Запоріжжі працює по буднях з 9:00 до 17:00 за адресою: вул. Тургенєва, 29. Телефон Центру кар’єри Метінвест: 0-800-606-000.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.