Волонтерство 22.04.2022 Читати 4 хв

Волонтер з великим серцем

Змінний майстер розливних машин доменного цеху Олексій Мащенко активно займається волонтерством із перших днів війни.

Олексій працює на Запоріжсталі вже понад 10 років. За цей час доменник з активною життєвою позицією зарекомендував себе як відповідальний працівник і небайдужий активіст. Наприклад, Олексій брав участь у будівництві доменних печей № 2, 3 та ПУТ і вміло поєднував роботу з роллю голови Ради молоді цеху. До початку роботи в доменному цеху Олексій працював майстром вогнетривких робіт. 

Від перших днів війни він відчув необхідність допомагати захисникам нашої країни будь-якими доступними йому способами. Хоробрий та співчутливий чоловік обрав волонтерство. Сьогодні він допомагає теробороні, воїнам ЗСУ в питаннях харчування й логістики. На власному авто Олексій щодня доставляє необхідні товари, харчові продукти й усе, що знадобиться, на блокпости Запоріжжя. 

– Я роблю це через почуття обов’язку перед нашими захисниками, мирними людьми та країною. Я допомагаю всім, чим тільки можу зарадити в складний час. Війна – це тяжке випробування для кожного з нас, і ми в силах допомогти одне одному пережити ці події та гідно вистояти, – розповів Олексій

Запоріжсталівець допомагає волонтерам комбінату й міста. Наразі він відкрив збір коштів на потреби захисників, серед яких – ліхтарі, повербанки тощо. Окрім того, доменника було запрошено до волонтерської організації, завдяки чому він отримує від продовольчих магазинів продукти для тероборони та бійців ЗСУ в Запоріжжі. 

Нещодавно Заводська районна адміністрація висунула кандидатуру Олексія на підписання Меморандуму з містом. Виконувач обов’язки мера Запоріжжя Анатолій Куртєв особисто привітав Олексія і вручив йому посвідчення волонтера. Відтепер Олексій офіційно став частиною волонтерського руху міста. 

– Підписуючи цей меморандум, я не думав про якісь привілеї. Я маю за честь допомагати людям, особливо тим, хто кожного дня ризикує своїм життям заради мирного українського Запоріжжя, – додав Олексій. 

У великому доброму серці волонтера знайшлося місце і для тварин. Він підтримує їжею притулки для собак і не залишає голодними тих, хто за недбалістю господарів залишилися без даху над головою та піклування.

Війна – складний і часом страшний період у житті кожного. Але саме люди з чистими й добрими серцями допоможуть подолати темні часи та зберегти найголовніше, що є на планеті – життя. 

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.