Стоп коронавірус 05.11.2021 Читати 5 хв

Вакцинація допомагає легко перенести COVID-19

Щеплення від коронавірусу не дають 100% гарантії, що людина не захворіє. Але якщо вакцинований все ж таки заразиться небезпечною інфекцією, то перенесе захворювання набагато легше, ніж невакцинований.

За статистикою, щонайменше 95% пацієнтів ковідних відділень українських лікарень неприщеплені. З понад 17 тисяч вакцинованих метінвестівців кілька співробітників все ж таки захворіли на коронавірус, але при цьому вакцина допомогла їм легко подолати хворобу.

Коли почалася вакцинація, у мене взагалі не виникало питання – щеплюватися чи ні. Відповідь була однозначною. Я серед перших зробив два щеплення. Знаю, як важко хворіли мої колеги, які були підключені до апаратів ШВЛ, як їм складно було дихати, але все ж таки вдалося пережити цей складний період. А нещодавно і сам потрапив у таку ситуацію. Відчув нездужання, здав ПЛР-тест і відповідь – позитивну. Було трохи страшно, як перенесу COVID-19. Але завдяки тому, що вакцинувався, захворювання протікало у легкій формі. Тому рекомендую добре подумати і зробити правильний вибір. В умовах пандемії вакцинація – це не просто необхідність, а тест на відповідальність перед тими, хто поряд.

— Олександр СУЗДАЛЬ, началиник рудозбагачувальної фабрики № 2 ІнГЗК.

Я вакцинувався влітку та щеплення переніс нормально. Наша сім'я прийняла рішення, що потрібно себе захистити, і вакцинація – це найнадійніший спосіб. Я знав, що вакцинація не захищає від зараження на 100%, але був упевнений, що тяжкість наслідків та перебіг самого захворювання буде легшим. На жаль, я все-таки захворів на COVID-19 у вересні. Перші дні була температура, почалося запалення легень. Але я вчасно звернувся до лікаря та почав лікування. Лікувався вдома. Буквально через пару днів після початку лікування я вже не мав температури, залишилися лише слабкість і легка задишка, а на 14 день мене виписали. У дружини, яка також вакцинувалася, хвороба протікала ще легше. Вона не мала ні запалення легень, ні температури. Наша дочка теж вакцинована, проживає разом із нами, і вона не заразилася COVID-19. Мені 62 роки, я бачу, як важко перехворіли мої ровесники та розумію, що в мене була легка форма. У мого гарного товариша, наприклад, висока температура тривала 10 днів. Ще один друг, теж мого віку, не вакцинувався і дуже тяжко захворів, з ускладненнями хворів три тижні. Усім раджу не ризикувати – ні своїм, ні здоров'ям близьких та рідних, а робити щеплення.

— Олександр ВОЙТОВИЧ, слюсар-ремонтник цеху гарячої прокатки «Запоріжсталі».

Зробив щеплення ще влітку. Жодних тривожних симптомів не спостерігав. За місяць захворів на коронавірус. Переніс COVID-19 дуже легко – кілька днів була температура, потім нежить. Загалом симптоми виявлялися 5 днів. Зараз все добре. Раджу всім убезпечити себе від небезпечної хвороби.

— Олександр ГАЛІЧЕНКО, електрослюсар з ремонту обладнання та розподільних пристроїв цеху мереж та підстанцій ІнГЗК.

Василь Тюков, інженер-електронік управління автоматизації ММКІ:

- Я вакцинувався, але все ж таки захворів на коронавірус. Виявилося це, коли прийшов до сімейного лікаря зі скаргами на погане самопочуття. Три дні я тримала підвищену температуру тіла, близько 38 градусів. Мені зробили обов'язковий ПЛР-тест. Він виявився позитивним. Зараз захворювання протікає легко, приймаю виписані лікарем ліки та взагалі не хвилююся з приводу хвороби. Сподіваюся, що скоро буду "в строю" і вийду назад на роботу