КСВ 10.12.2020 Читати 5 хв

В Україні стартує освітня програма для викладачів

У Маріуполі, Запоріжжі та Кривому Розі стартує проєкт «Лідерська освітня програма для вчителів STEAM-CAMP», який дозволить покращити якість викладання математики, фізики, хімії й інформатики в школах завдяки сучасним підходам у навчанні.

Програму реалізують Фонд розвитку Маріуполя, Запорізька платформа спільних дій, Криворізький фонд майбутнього спільно з Українською академією лідерства та за підтримки Групи Метінвест.

Що відбувається з точними науками в школах

В українських школах якість викладання технічних дисциплін залишає бажати кращого. Це підтверджує світова статистика.

За даними Міжнародної програми з оцінки освітніх досягнень учнів (PISA), українські учні майже на рік навчання відстають від своїх ровесників із розвинених країн, а їх результати в середньому на 100 балів нижчі, ніж у Сінгапурі чи Китаї. Причому найбільше прогалин у знаннях українських школярів із математики.

Після закінчення школи більшість підлітків обирають гуманітарні науки. Тільки третина випускників готова вступати на технічні спеціальності у вишах, а набрати необхідну кількість балів для вступу можуть лише 6-8% із них.

В умовах пандемії коронавірусу, коли навчання в школах перейшло в онлайн, викладати точні науки стало ще складніше.

Проєкт STEAM-CAMP допоможе вчителям налагодити спілкування з учнями в онлайн-форматі й розібратися з сучасними технологіями в навчанні. Мета програми – підвищити рівень знань школярів і зацікавити більшу кількість учнів у точних науках. Організатори проєкту хочуть, щоб на технічні напрями в середніх і вищих навчальних закладах могли вступити всі охочі, і для цього ставлять завдання на третину відносно попереднього року підвищити середній бал ЗНО з математики, фізики та хімії.

Для вчителів передбачено систему мотивації за успішність учнів із точних предметів. А молоді люди, які оберуть STEAM-спеціальності у вишах, отримуватимуть стипендії.

STEАM (science – наука, technology – технології, engineering – інженерія, art – мистецтво, mathematics – математика) – методика освіти, яка розвиває аналітичні, творчі, дослідницькі здібності. Ці навички стануть конкурентною перевагою при здобутті технічних професій майбутнього.

Як відбуватиметься навчання 

Цього тижня програма стартує в Маріуполі, Запоріжжі та Кривому Розі. У проєкті можуть взяти участь викладачі шкіл 2-го та 3-го ступенів, а також середніх спеціальних навчальних закладів. Учителям запропонують пройти тестування та написати есе. Заявки приймають до 20 січня.

За підсумками відбору можливість пройти навчання сучасним та ефективним методам викладання отримають по 300 учасників із трьох міст. Навчання розпочнеться в лютому 2021 року.

Освітня програма триватиме сім місяців і містить п'ять модулів, під час яких вчителів навчатимуть soft skills, лідерських якостей і критичного мислення. Формати навчання передбачають інтерактивні лекції, microlearning, супервізії, роботу в групах, майстер-класи від дітей.

Перший модуль буде присвячений темі лідерства в освіті, другий – сучасним методологіям у навчанні, третій – діджиталізації. На четвертому та п'ятому модулях учасників познайомлять із критичним мисленням, навчать працювати з інформацією та правильно вибудовувати комунікацію з учнями. Під час навчання викладачі відвідають провідні підприємства, які застосовують інноваційні технології й наукові підходи на практиці.

Після навчання 900 вчителів STEAM-напрямків із промислових міст України зможуть поглянути на систему освіти по-новому. Понад 5 тисяч українських школярів матимуть змогу обрати технічну професію майбутнього й побудувати кар'єру в Україні. Освітня програма завершиться влітку 2021 року, а її перші результати можна буде оцінити після того, як школярі здадуть ЗНО з математики, фізики та хімії.

«Програма допомагає вирішити одразу кілька соціальних проблем. Діти жителів трьох найбільших промислових міст України матимуть змогу підтягнути свої знання з точних наук, ослаблених карантином та онлайн-навчанням. Ми мотивуємо і школярів, і вчителів. У школярів з'явиться більше шансів вступити до вишів, здобути потрібну професію та залишитися робити кар'єру в рідних містах. А вчителі зможуть пишатися тим, що виховали майбутніх винахідників і технічних геніїв», — зазначила Діана СІДЬКО, координаторка проєкту.
 

 

 

Що ще робить Метінвест для освіти дітей 

Метінвест розвиває освітні програми для школярів, студентів і випускників вишів.

Для дітей віком від 6 до 14 років діє Alvarium Science Summer Camp – літній STEM-табір. Навчання в ігровому форматі допомагає розвинути в дітей здатність мислити нестандартно та прищепити потяг до природничих наук. У технотаборі дітвора вчиться збирати роботів, програмувати й керувати ними, працювати з дронами, брати участь у різних ігрових наукових місіях.

З 2017 року Група проводить M.Student CHAMP – змагання з вирішення реальних бізнес-завдань для студентів вишів і коледжів. За кожною командою закріплюється ментор від Метінвесту та куратор від навчального закладу. Екскурсії на виробництво, консультації експертів, лекції й тренінги на актуальні теми допомагають розвинути потрібні для майбутньої професії компетенції. Переможці отримують цінні призи, а найкращі – запрошення на роботу до Метінвесту. Компанія бере участь у створенні освітніх програм для молоді й опису державних стандартів технічних професій, а також підтримує конкурси професійної майстерності.

Цього року Метінвест вп'яте виступив генеральним партнером «олімпіади робітничих професій», конкурсу WorldSkills Ukraine. Завдяки конкурсу в систему освіти запроваджуються найкращі світові практики, підвищується ефективність профорієнтаційної роботи, престиж робітничих професій.

Сім років поспіль Метінвест підтримує архітектурний конкурс Steel Freedom, на якому студенти профільних вишів розробляють проєкти із застосуванням сталевих конструкцій для замовників з усієї України.

Цього року Група стала одним із підписантів Українського Пакту заради молоді-2025. Це означає, що Метінвест братиме участь у підвищенні якості освіти та створюватиме робочі місця для молоді.