Наразі ця сторінка ще не доступна українською
КСВ 19.11.2015 Читати 5 хв

У Маріуполі запустили в експлуатацію залізничний міст через Кальчик

Сьогодні відбулося офіційне введення в експлуатацію залізничного мосту через річку Кальчик між станціями Сартана та Маріуполь, яке було підірвано внаслідок теракту у грудні минулого року. Пасажирське та вантажне сполучення було запущено "Укрзалізницею" двома шляхами. Нагадаємо, Група Метінвест завершила всі роботи з відновлення мосту 20 жовтня. 

Відновлення ключової залізничної артерії регіону забезпечить нормальну роботу маріупольських металургійних комбінатів, підвищить безпеку та комфорт пасажирських перевезень, а також дозволить відмовитись від використання одноколійного зношеного мосту, який експлуатувався до цього часу.

Очікувалося, що проект коштуватиме Метінвесту 12 млн грн, проте підсумкова сума інвестицій склала 16 млн грн. За рахунок коштів компанії демонтовано прогонові будови та пошкоджені конструкції, встановлені опори, змонтовано нові металеві частини мосту, залито фундамент та прольоти споруди. Ці роботи зайняли рівно три місяці. Укладання шляхів та електрифікацію виконала «Укрзалізниця». 

20 жовтня було запущено пробний рух першим шляхом: відновленим мостом пройшов перший вантажний склад з продукцією «Азовсталі» зі станції Сартана в Маріупольський торговий порт. Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков: - Крок за кроком ми відновлюємо зруйновану після обстрілів інфраструктуру Донбасу. Відбудовуємо будинки, ремонтуємо школи та лікарні. Металурги не можуть стояти осторонь того, що відбувається.

Незважаючи на те, що зараз ми перебуваємо у вкрай тяжкому фінансовому становищі, ми робимо все, що в наших силах, щоб місцеві жителі відчували нашу підтримку та вірили у краще майбутнє. Нагадаємо, 23 грудня 2014 року в Маріуполі було підірвано залізничний міст, який з'єднував маріупольські металургійні комбінати з Маріупольським торговим портом. Група Метінвест у липні 2015 року ухвалила рішення про відновлення мосту. Фінансування робіт Група взяла на себе.