КСВ 19.10.2016 Читати 6 хв

У Маріуполі за підтримки Групи Метінвест та Євросоюзу відкрилася нова амбулаторія

У маріупольському мікрорайоні Східний відкрилася амбулаторія сімейної медицини. Лікувальна установа побудована за підтримки Групи Метінвест та благодійних організацій Європейського Союзу. Загальні інвестиції у проект становили понад три млн грн. Нова амбулаторія розрахована на обслуговування 12 тис. жителів Лівобережного району. 

Прийматимуть пацієнтів у три зміни 20 медпрацівників. До послуг городян – терапевтична та педіатрична допомога, денний стаціонар, пункт забору крові, фізіотерапевтичний кабінет. Передбачено відділення для грипозних хворих. Меткомбінати профінансував розробку проекту та чернові будівельні роботи. Технічна допомога Європейського Союзу дозволила впровадити енергоефективні технології.

Стіни та покрівля амбулаторії утеплені сендвіч панелями. У приміщенні встановлені LED-світильники, вузол рівномірного розподілу тепла, регулятори на радіаторах опалення. Закордонні партнери придбали медичне обладнання. Амбулаторію почали будувати ще 2014 року. На той час проектний кошторис становив 1,1 млн грн. На кошти Метінвесту збудовано будівлю амбулаторії. Але через різке зростання інфляції фінансування не вистачило на внутрішні оздоблювальні роботи, закупівлю меблів та медичного обладнання. За ініціативою Вадима Бойченка 2 млн грн, які бракують, виділили грантові фонди Європейського союзу.

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко: – Ми продовжимо розвивати сімейну медицину. Важливо, щоб лікар знав своїх пацієнтів особисто, знав їхню історію хвороби, підказував, коли час обстежитися і міг передбачити розвиток хвороби. І відкриття амбулаторій – важлива частина реформування системи охорони здоров'я.

Генеральний директор МК «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі: - Через бездіяльність попереднього керівництва міста відкриття амбулаторії на «Східному» затягнулося цілих два роки. Тому я вдячний меру Маріуполя Вадиму Бойченку за допомогу у закінченні будівництва. Саме так має працювати муніципалітет нового формату: чітко, прозоро, швидко та на благо городян.

Генеральний директор ММК ім. Ілліча Юрій Зінченко: - За підтримки підприємств Метінвесту у Маріуполі відкрито вже чотири амбулаторії. Сьогодні ми бачимо яскравий приклад конструктивної співпраці бізнесу, зовнішніх донорів та міської влади Маріуполя. Незважаючи на складні часи, продовжуємо реалізовувати соціальні проекти для вирішення актуальних інфраструктурних завдань.