КСВ 14.04.2021 Читати 4 хв

У Лозуватці триває конкурс на найкращий проєкт центрального парку села

Лозуватська сільська рада проводить відкритий конкурс на найкращий дизайн-проєкт, за яким буде створено головний парк громади. Переможець уже восени цього року зможе приєднатися до реалізації проєкту за фінансової підтримки Центрального ГЗК компанії Метінвест.

Організатором і координатором конкурсу виступила громадська організація «Криворізький фонд майбутнього». Парк буде створено на території площею приблизно 1 га, розташованої поряд з адміністративною будівлею сільської ради. На першому етапі конкурсу «Парк моєї мрії», який триватиме до 18 квітня, прийматимуть заявки мешканців села з ініціативами та пропозиціями. Кращі з них будуть додані до обов'язкових умов другого етапу – саме побажання мешканців стануть основою для робочого проєкту.

«Роботою над концепцією парку ми розпочинаємо виконання нашого Меморандуму про соціальне партнерство з Центральним ГЗК. Ми очікуємо, що зелена зона стане центром культурного життя нашої громади. Для цього в парку мають бути затишні куточки, зручні для відпочинку дітей, людей похилого віку, молоді. Така багатофункціональність, пристосованість до потреб різних верств населення є частиною концепції конкурсу, бо в результаті парк має сподобатися всім жителям Лозуватки», – сказав голова Лозуватської сільської ради Віталій Яценко.

На другому етапі учасники можуть запропонувати свій дизайн-концепт майбутнього парку відпочинку для дорослих і дітей.

«Ми одразу зрозуміли, чого хоче громадськість. Цим й обумовлений такий формат проведення конкурсу на створення парку. Ми зберемо всі побажання мешканців, а потім залучимо практичних експертів, які нададуть свої рекомендації та висновки. Парк повинен працювати весь рік, гармонійно вписуватися в природний ландшафт, бути доступним для маломобільних груп населення. При відборі переможців ми враховуватимемо всі ці вимоги», – розповіла директор ГО «Криворізький фонд майбутнього» Олена Лещенко.

Наразі триває робота над створенням багаторічної стратегії розвитку Лозуватської громади. Для цього компанія Метінвест запросила столичних експертів. Конкурс на створення парку – частина цих планів, що стосується одночасно благоустрою, розвитку соціальної інфраструктури та підвищення активності суспільства у розв'язанні спільних питань.

«Компанія Метінвест у своїй соціальній роботі прагне допомогти мешканцям міст і сіл реалізувати бажання й ініціативи, які допоможуть їм жити краще та зручніше. Конкурс зі створення парку відпочинку – приклад того, як суспільство може активно долучатися до змін у своїх селах і впливати на них. Для нас важливо не просто реалізувати проєкт, а й спочатку зробити його таким, що сподобається всім. Уже восени буде виконано перший етап будівництва парку, і жителі Лозуватки переконаються в ефективності такого підходу», – наголосив генеральний директор Центрального ГЗК Групи Метінвест Дмитро Шевчик.

Заявки на участь у конкурсі приймаються до 7 червня на електронну адресу go.kfm@gmail.com або за адресою: пл. Визволення, 4, у робочі дні – з 9:00 до 18:00. Деталі щодо участі можна дізнатись за телефоном +38 067 678 28 48.

Нагадаємо, що Меморандум про соціально-економічну співпрацю з Лозуватською сільською радою було підписано цього року. Компанія Метінвест уже реалізує інфраструктурні й соціальні проєкти у Глеюватській, Петрівській, Широківській та Карпівській громадах.