Важлива новина 29.04.2020 Читати 3 хв

ДО ЕКОПРОЄКТІВ МАРІУПОЛЯ МЕТІНВЕСТ СПРЯМУВАВ 82,6 МЛН ДОЛАРІВ

Група Метінвест безперервно модернізує виробництво на комбінатах імені Ілліча та «Азовсталь». У пріоритеті залишаються екологічні проєкти, до яких у 2019 році було інвестовано 82,6 млн доларів США.

​Минулого року на меткомбінаті імені Ілліча завершили реконструкцію газоочисної установки конвертера №3. Триває реконструкція газоочищення ливарних дворів та бункерної естакади доменної печі №3. Продовжуються роботи з будівництва аспіраційної установки міксерного відділення. Також на завершальній стадії знаходиться наймасштабніший проєкт поточного року – модернізація аглофабрики.

«Першочергово Група Метінвест приділяє увагу екологічним проєктам. Ми приводимо до міжнародних стандартів роботу агрегатів із найвищими показниками викидів», – зазначив генеральний директор меткомбінату імені Ілліча Тарас Шевченко.

На металургійному комбінаті «Азовсталь» також реалізовано низку екологічних проєктів. Введено до експлуатації після реконструкції аспіраційну установку для дробарки феросплавів, завершено монтаж нового газоочищення відділення десульфурації чавуну, де вже підключені димососи та виконуються пусконалагоджувальні роботи. Виконано реконструкція системи аспірації установок піч-ківш № 1 та № 2. Уже зараз нові пилогазоочисні установки забезпечують рівень пилу у викидах після очищення у рукавних фільтрах не більше 20 мг/м3. В активній фазі  будівельні роботи системи аспірації міксерного відділення конвертерного цеху.

Завершено будівництво насосної станції очищеної води для охолодження доменної печі №3. Це є частиною масштабної реконструкції печі. Тепер домна охолоджуватиметься без використання морської води, що зробить промисловий процес екологічнішим.

2019 року зупинено дві доменні печі: ДП №5 вивели з експлуатації, а ДП №6 капітально відремонтують. Доменне виробництво оновлюють у рамках Технологічної стратегії-2030, яка вміщує реалізацію низки екологічних заходів. Капітальний ремонт доменної печі №6 дозволить підвищити її ефективність, знизити собівартість виробництва та скоротити викиди пилу на 55%. Після будівництва на ДП №6 установки вдування пиловугільного палива всі домни на «Азовсталі» будуть обладнані цією технологією.

«Виконуючи модернізацію виробничого обладнання, наш меткомбінат особливу увагу приділяє екологічній складовій, інвестуючи в цей напрямок мільйони доларів щороку», – підкреслив генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Енвер Цкітішвілі.