25.01.2018 Читати 4 хв

В Авдіївці відновлено 250 будинків

В Авдіївці продовжують відновлювати помешкання під час обстрілів житло. З травня 2017-го спільними зусиллями рятувальників ДСНС, Авдіївського коксохіму та міської влади відновлено близько 250 будинків. Ще потрібно відремонтувати понад 900 домоволодінь. ‚Минулого тижня пройшла чергова ротація і сорок спеціалістів ДСНС із Сумської області приїхали на допомогу до Авдіївки, змінивши своїх колег.

Незважаючи на негоду щодня вони виїжджають у стару частину міста, де ремонтують пошкоджене житло. Будівельні матеріали для цього надає місцева ВДА та Авдіївський коксохім. Містоутворююче підприємство заправляє паливом автотранспорт, який доставляє рятувальників на відновлювальні роботи та назад. АКХЗ взяв на себе й витрати на харчування: спеціалістів ДСНС годують у заводській їдальні.

- Насамперед ми, звичайно, зобов'язані рятувати людей. Але саме до Авдіївки приїхали відновлювати постраждалі від обстрілів будинки. Працювати доводиться у досить складних умовах, переважно на вулиці. І дуже важливо у такій ситуації повноцінно харчуватися. Нас годують дуже ситно та різноманітно тричі на день, - поділився начальник аварійно-рятувального відділення Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України Сергій Шебедя.

- Як тільки в Авдіївці впали перші снаряди керівництвом Групи Метінвест було поставлено завдання: допомогти місту та його мешканцям. У 2015 році зробили великий обсяг робіт – відновили багатоповерхові житлові будинки та адміністративні будівлі, – розповів генеральний директор АКХЗ Муса Магомедов. – Тепер відроджуємо приватний сектор. Разом із керівництвом міста та рятувальниками ми робимо одну благородну справу – допомагаємо повернути дах над головою нашим землякам.

Нагадаємо, що у 2015 році Авдіївський коксохімічний завод відновив 69 постраждалих від обстрілів багатоквартирних будинків, 15 соціальних об'єктів, 135 домовласників приватного сектору безкоштовно отримали будматеріали для ремонту свого житла. З цією метою Група Метінвест направила 18 млн грн.