Стоп коронавірус 01.03.2021 Читати 4 хв

Метінвест профінансував встановлення нових кисневих станцій у Маріуполі

Завдяки фінансуванню Групи Метінвест коло трьох лікарень Маріуполя встановлять кріосистеми. Це ефективніший підхід у забезпеченні медустанов життєво необхідним газом.

Застосування нових систем дозволить під'єднати 345 додаткових точок доступу до прямої подачі кисню, усунувши витрати на заповнення, перевезення й доставлення на повторне заповнення кисневих балонів. На території трьох лікарень Маріуполя № 1, 4 та № 9 – поруч із кисневими постами встановлять газифікатори об'ємом п'ять кубометрів кожен.

У них рідкий кисень автоматично переводиться в газоподібний стан і в такому вигляді розподілятиметься за киснепроводами, позбавивши необхідності частої заміни балонів. Нові кисневі станції обладнають камерами відеоспостереження та диспетчерськими пунктами, де цілодобово чергуватиме оператор. Також передбачена система оповіщення, яка спрацює, якщо тиск у системі знизиться або запасу кисню залишиться менше ніж на добу.

Одним із найважливіших компонентів у лікуванні коронавірусної інфекції є кисень. Фонди Ріната Ахметова та Вадима Новинського спільно з Групою Метінвест із перших днів пандемії прийшли на допомогу маріупольській системі охорони здоров'я. Майже з нуля збудували кисневу інфраструктуру в лікарнях, які приймають ковідних хворих. Наразі закінчуємо підключення кріостанцій, що дозволять робити запас кисню, скоротивши кількість постачання балонів із життєво необхідним газом.

Олена КОНДАЛОВА, в.о. директора з персоналу та соціальних питань меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест.

Загалом за 2020-й та початок 2021 року інвестиції Групи Метінвест у будівництво, утримання й обслуговування кисневої інфраструктури в Маріуполі становили понад 72 млн грн. Ці кошти дали можливість облаштувати в медзакладах майже 700 лікарняних ліжок із прямим поданням кисню.

Нагадаємо, за 2020 рік маріупольським міським лікарням меткомбінат імені Ілліча Групи Метінвест спільно з Фондом Ріната Ахметова передали 206 тисяч кубометрів кисню на суму 11,5 млн грн, у тому числі 183 тисячі кубометрів газу поставлено до відділень для лікування хворих на коронавірус.