Модернізація 02.09.2020 Читати 5 хв

Унікальна операція для підприємства та країни на ММКІ

У медицині унікальні операції вимагають високої підготовки, титанічного спокою та залізних нервів. Схожа ситуація і у виробництві, де запорукою успіху є вивірені рішення та нестандартний підхід. Подібне "хірургічне втручання" провели на ММКІ, де в ході капітального ремонту МНЛЗ-3 виконали переміщення великогабаритної деталі обладнання стенду для сталерозливних ковшів двома вантажопідйомними кранами. Така операція виконувалася вперше в Україні.

У конвертерному цеху на МНЛЗ-3 запланували замінити упорно-поворотний пристрій вежі сталерозливного стенду при капітальному ремонті. У результаті ремонтники МетінвестПромсервіс та працівники конвертерного цеху вирішили демонтувати її повністю

Потім демонтоване обладнання загальною вагою 130 тонн перемістили убік від осі стенду та встановили на заздалегідь змонтований у МНЛЗ-3 спеціальний стенд.

Складність роботи полягала в тому, що вісь стенда знаходиться поза зоною дії кранів. Стенд транспортували двома кранами, зачепивши за лаги, але в різних прольотах, що ще ніколи не застосовувалося у практиці ремонтів. Для цього спроектували та виготовили спеціальне оснащення та пристосування.

Також для заміни самого опорно-поворотного пристрою замість виготовлення спеціальної траверси була застосована траверса для зняття навісних приводів з конвертерів. Завдяки нестандартному рішенню час ремонту скоротився з 28 до 16 діб.