Металургія 07.04.2022 Читати 4 хв

«Укрзалізниця» готова надавати підтримку комбінату Запоріжсталь у розв'язанні логістичних проблем

Через війну на промислових підприємствах України виникли проблеми з логістикою. Знайти для металургів альтернативні шляхи постачання сировини й відвантаження готової продукції допоможе АТ «Укрзалізниця».

Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського ухвалила рішення щодо часткового виведення з режиму гарячої консервації підрозділів комбінату Запоріжсталь. Наразі на підприємстві розпочали роздування доменних печей № 3 та 4. Надалі поступово відновлюватимуться виробничі процеси на наступних переділах – сталеплавильному та прокатному. Однак війна спричинила жорстку логістичну кризу, яка не дає можливості запустити на повну виробничі потужності через проблеми з доставленням сировини на підприємства та відправленням готової продукції споживачам.

На запуску доменного виробництва були присутні міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін, а також народні депутати України. Керівництво держави розуміє, що важливою складовою відновлення економіки є стабільна робота металургійних підприємств, тому надасть їм усебічну підтримку – в цьому представників Запоріжсталі запевнив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Готові підтримувати металургів у розв'язанні логістичних проблем і в «Укрзалізниці». Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр КАМИШІН.

– Залізниця завжди була опорою економіки. У воєнний час ми стали опорою безпеки – допомагаємо евакуювати населення, ввозити гуманітарну допомогу. І зараз ми розуміємо, що треба відбудовувати економіку, треба допомагати підприємствам запускатися. Сьогодні на Запоріжсталі ми побачили роздування двох печей. Для нас це важливо, тому що, по-перше, це відновлення економіки, це робота й зарплата для людей. По-друге – це податки, а по-третє – це тонна вантажу, яка нам, залізниці, дає роботу. Ми віримо в те, що наша робота в пошуках нових логістичних функцій допоможе заводу запустити й інші дві печі та вийти на повну потужність, – зауважив Олександр КАМИШІН.

Зазначимо, що Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського також ухвалила рішення щодо часткового виведення з режиму консервації виробничих підрозділів заводу Запоріжвогнетрив і поновлення роботи сервісних центрів у Запоріжжі та Кривому Розі.

Робочі зміни для працівників запорізьких підприємств Метінвесту скориговані з урахуванням комендантської години. Підприємства забезпечує централізоване підвезення співробітників корпоративним транспортом. У разі виникнення нештатної ситуації для працівників забезпечено безперешкодний доступ до безпечних укриттів, які укомплектовані необхідною провізією, медикаментами та комунікаціями.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.