Волонтерство 08.04.2022 Читати 4 хв

Українська душа

Вікторія Українська, спеціаліст з обліку даних Метінвест Бізнес Сервісу, займається волонтерством для людей та для душі. Волонтерство для Вікторії не нове заняття, жінка долучилася до тих, хто допомагає людям, ще минулого року. Тоді Вікторія навіть не уявляла, наскільки важливою для українців стане її праця вже зовсім скоро. 


– Я працюю в Метінвест Бізнес Сервісі вже четвертий рік поспіль. Минулого року восени я стала волонтером у повному сенсі цього слова. Я й моя команда працівниць МБС започаткували власний проєкт «Чужих дітей не буває» та активно допомагали інтернатам і реабілітаційному центру для дітей-інвалідів разом з однодумцями. Наш проєкт передбачає допомогу дітям з особливими потребами, дітям співробітників компанії та іншим дітям у містах присутності Метінвесту, – розповідає Вікторія. – З приходом війни в лютому, ми одразу стали до рядів волонтерів у запорізьких центрах приймання біженців, що організував Метінвест. І щодня просто робимо те, що можемо, і те, що мусимо.

Наразі Вікторія – куратор одного з центрів приймання біженців у Запоріжжі. На її тендітних плечах лежать обов’язки з координування всього організаційного процесу, роботи волонтерів і щоденних важливих питань, яких не бракує у вимушених переселенців із гарячих точок України.

Вікторія Українська

– Я відчуваю велику відповідальність за цих людей. Я дуже вдячна всім волонтерам, з якими пліч-о-пліч працюю, це надійний фронт допомоги. Ми робимо все, щоб наші переселенці мали охорону, лікарів, могли спокійно спати й відчували себе в безпеці. Трохи відновивши свої сили в нашому центрі, люди можуть продовжити свою дорогу далі, до інших куточків України чи закордону. Я щиро бажаю, щоб у кожного біженця все вийшло в майбутньому, щоб вони жили щасливими життями, – додає Вікторія

Володарка такого символічного прізвища – Українська – Вікторія пишається своєю країною, людьми, які живуть в Україні, та захисниками, які щодня ризикують своїм життям, щоб мирне населення могло продовжувати більш-менш нормальне життя. 

Центри приймання біженців забезпечують людей усім необхідним – їжею, одягом, товарами першої потреби для дорослих і дітей. Зібрати необхідне допомагають прості мешканці Запоріжжя, компанія Метінвест та Фонд Ріната Ахметова. 


Я відчуваю велику відповідальність за цих людей. Я дуже вдячна усім волонтерам, з якими пліч-о-пліч працюю, це надійний фронт допомоги. 

– Волонтер – це не тільки фізична допомога, а й психологічна підтримка, співчуття. Ми прагнемо «обігріти» кожного, підтримати теплим словом, зробити все, що залежить від нас. Наші біженці – це дивовижні люди. Вони намагаються навіть у такій складній ситуації піклуватися про тих, хто приїде згодом на їх місце. Якщо, наприклад, малеча не подужала весь набір їжі, вони повертають волонтерам те, що залишилося, щоб вистачило тим, хто також буде шукати прихисток. Ми з усмішкою та сльозами на очах дякуємо і пояснюємо, що всім забезпечені, та збираємо пакунок у дорогу для тих, хто вирушає від нас далі, – поділилася Вікторія. – Ми все відбудуємо власними руками, повернемо мирне життя в нашу країну. Але варто пам’ятати, що тільки людяне ставлення до інших наразі може врятувати ситуацію. Треба завжди залишатися людиною та робити те, що повинен. 

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.