Наразі ця сторінка ще не доступна українською
01.03.2016 Читати 4 хв

УЧАСНИКИ «ЗЕЛЕНОГО РОСТКА» СТАЛИ ПРИЗЕРАМИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЕКОЛОГІЧНОГО КОНКУРСУ

Юні натуралісти клубу «Зелений росток» взяли участь у Всеукраїнському конкурсі наукової творчості учнів Intel Eco Ukraine 2016. Екологічна освітня програма «Зелений росток» - один із найуспішніших проєктів ОС «Зелений центр Метінвест». Юні натуралісти з Маріуполя піклуються про довкілля та рідне місто, реалізують власні екологічні проєкти та беруть участь у наукових конференціях. 

Кожен їхній крок – нові досягнення та перемоги. Другий рік поспіль учасники клубу, учні маріупольського технічного ліцею, беруть участь у Всеукраїнському конкурсі наукової творчості учнів Intel Eco Ukraine. Конкурс традиційно відбувається у два етапи. Цього року Маріуполь представляло 10 людей.

Усі учасники пройшли перший тур. З 400 заявок було відібрано 280 найкращих конкурсних проєктів. 17 лютого у Києві пройшов фінал конкурсу, де «Зелений росток» зайняв сім призових місць. Особливий інтерес та визнання журі набула робота Катерини Малкіної. Відкрита нею здатність личинки жука чорнотілки поїдати поліетилен була високо оцінена. Катерина здобула друге місце на Intel Eco Ukraine 2016, а також право представляти Україну на міжнародному екологічному форумі INESPO-2016, який пройде в Голландії наприкінці травня.

Не менш цікава робота Юлії Удовенко про те, як по голках хвої сосни кримської можна визначати забрудненість повітря у будь-якому районі та робити порівняльний аналіз. Юлія стала першою, яка об'єднала дві наукові методики. Проєкт Ілони Доценко під складною назвою «Сферифікація та кальцинування альгінату натрію як альтернативний спосіб виготовлення тари для прохолодних напоїв» посів третє місце. Ілона запропонувала чудову заміну пластиковим пляшкам. Це дуже актуально, адже їхня утилізація небезпечна для здоров'я людини. Роботи Аліни Ольховської, Юрія Паша, Микити Карасика та Тимофія Коржова посіли почесні четверті місця. Гідний результат, і є ще чого прагнути. Тож бажаємо нашим юним вченим нових успіхів та відкриттів!