Важлива новина 15.03.2022 Читати 6 хв

У Запоріжжі волонтери збирають та сортують гуманітарну допомогу цілодобово

Волонтери Метінвесту цілодобово збирають гуманітарну допомогу. Продовжує працювати гуманітарний координаційний центр, який було створено при комбінаті «Запоріжсталь» Групи Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського. Сюди з Польщі доставляють продукти, ліки та товари першої необхідності. У Запоріжжі волонтери сортують товари й формують із них спеціальні набори, які транспортують у міста України задля допомоги біженцям і постраждалим від війни.

Нагадаємо, Бізнеси SCM і Фонд Ріната Ахметова координують та об’єднують свої зусилля для запобігання гуманітарної катастрофи в Україні, спричиненої агресивними діями Росії. Всього за 15 днів війни Фонд Ріната Ахметова спільно з бізнесами SCM уже спрямував понад 600 млн грн допомоги для українців.

У Польщі розвернули перевальний хаб, у якому збирається допомога зі всього світу та доставляється в Україну.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів голова координації гуманітарної місії Метінвест у Запоріжжі, генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко.

На гуманітарні потреби компанія Метінвест скерувала вже понад 600 млн грн. У Запоріжжі організований хаб, що отримує всю гуманітарну допомогу, яка надається з Польщі, де організований пункт приймання. Там працюють співробітники компанії Метінвест. Вони отримують цю допомогу, сортують її та направляють до нас.

— Олександр МИРОНЕНКО.

Завдяки відпрацьованій чіткій логістиці та злагодженій роботі команди Центру координації гуманітарної місії потужності центру дозволяють щодоби приймати до 15 вагонів, розміщувати 700 тонн вантажів. Волонтери щоденно виходять на роботу й формують гуманітарні пакунки.

На базі центру консолідується гуманітарна допомога Благодійного Фонду Ріната Ахметова та Гуманітарного штабу «Рятуємо життя», створеного Бізнесами Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом за підтримки Офісу Президента та місцевих гуманітарних штабів. Зокрема, саме тут приймається й сортується гуманітарна допомога від партнерів Метінвесту – компанія забезпечує логістику цих вантажів.

На базі центру організовано конвеєр із пакування продуктових наборів Фонду Ріната Ахметова. Перші 3000 наборів будуть відправлені до Покровська та Добропілля. У першу чергу допомогу отримають люди, евакуйовані з Волновахи. За добу завдяки злагодженим діям усіх працівників Центру нам вдається формувати до 10000 життєво необхідних наборів.

Наразі в центрі акумульовано 200 тонн товарів, з яких буде сформовано 32000 тижневих продуктових наборів Фонду Ріната Ахметова. До складу наборів увійдуть продукти першої необхідності, зокрема борошно, макарони, цукор, тушковане м‘ясо, паштет і печиво.

Маємо надію, що в нас вийде доправити гуманітарні вантажі до Маріуполя. Ми сподіваємося, що 9 фур і 30 автобусів сьогодні зможуть дістатися до міста. Оскільки розуміємо як важливо зараз саме для цього міста металургів ця допомога.

І це тільки початок. Ми будемо рухатися далі в розгортанні цього центру та збільшенні потужності,  зазначив Олександр Мироненко.

 Всі волонтери  це працівники підприємств Метінвесту й наша молодіжна організація. Охочих допомогти досить багато, ми навіть не можемо надати можливість працювати всім, хто цього бажає. Кількість робочих рук, яка нам потрібна наразі, є. Це 200-250 людей, які щоденно, вдень та вночі, працюють скільки потрібно.

Наразі ми очікуємо прибуття перших поставок продуктів для формування наборів у межах роботи Гуманітарного штабу «Рятуємо життя». Продукти зі спеціально створеного хабу в Польщі прямують на розподільний центр Запоріжсталі, де ми сформуємо 12000 наборів першої потреби. Ця допомога призначена для жителів міст, які найбільше постраждали від війни.

В умовах війни вкрай складно організувати правильну логістику, однак ми застосовуємо максимум власної експертизи для того, щоб доставляти життєво важливі вантажі на розподільний центр і також оперативно відправляти допомогу в міста, які її потребують, – розповів Олександр Мироненко.

Зокрема центр координації гуманітарної місії Метінвесту в Запоріжжі підготував 660 місць для розміщення тимчасово переміщених осіб на об’єктах Компанії, а також допомагає в підготовці додаткових 2 000 місць разом із місцевою владою.

 Нами в Запоріжжі створено центри приймання гуманітарної допомоги для маріупольців і жителів міст, які найбільше постраждали від військової агресії Росії. В кожному районі міста працюють центри приймання харчових продуктів, речей, засобів гігієни та іншого. Крім того, наші волонтери – молодь підприємств – також долучилися до гуманітарної місії. За 10 днів вони зібрали 8,5 тонни продуктів і речей, які будуть відправлені до Маріуполя та інших міст, що потерпають від російської навали. Також ми допомагаємо медикаментами міським лікарням і госпіталям,  узагальнив Олександр МИРОНЕНКО.

Зазначимо, що в Запоріжжі також продовжують працювати волонтерські центри Метінвесту. Центри збирання гуманітарної допомоги працюють щодня з 8:00 до 17:00 за адресами: БК Металургів, вул. Добролюбова, 7; гуртожиток ПрАТ «Запоріжвогнетрив», вул. Історична, 37; Школа № 29, вул. Академіка Александрова, 7 та в підрозділах запорізьких підприємств Групи Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.