Важлива новина 15.04.2022 Читати 4 хв

У Запоріжжі працює центр реабілітації та реінтеграції переселенців

Група Метінвест відкрила в Запоріжжі Центр реабілітації та реінтеграції переселенців.

За 29 днів роботи «зелених коридорів» до Запоріжжя з гарячих точок України, зокрема з Маріуполя, евакуювались понад 99 тис. внутрішньо переміщених осіб. Серед них – співробітники маріупольських підприємств Метінвесту. Частина їде далі, а дехто залишається в місті. Ті, хто залишаються, намагаються облаштувати свій побут, знайти роботу, щоб у майбутньому повернутися додому.

В Запоріжжі Метінвест відкрив центр реабілітації та реінтеграції переселенців. Тут облаштований кабінет для психологічної допомоги, де кожен охочий може звернутися до професійного психолога, та хаб з надання медичної допомоги. Метінвест уже закупив медичні препарати. Планується придбання канап, обладнання для крапельниць тощо.

Для дітей у центрі облаштували спеціальну кімнату для ігор і занять.

Переселенці з Маріуполя, які втратили роботу через війну, зможуть отримати в центрі не тільки консультаційну, медичну, психологічну допомогу, а й допомогу з працевлаштування. Тут працює приймальня Центру кар’єри Метінвест: відвідувачі можуть дізнатися про наявні вакансії, можливість перекваліфікуватися за підтримки компанії, опанувати нову спеціальність. Наразі до роботи запрошують не тільки переселенців, а й усіх охочих.

Допомога з працевлаштуванням

– На сьогодні в Центрі є майже 4000 вакансій на активах Групи у містах присутності – Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському, Покровську, на які ми готові працевлаштувати працівників з Маріуполя, – розповідає директор Центру кар’єри Метінвест Віталій ТИШЕЧКО.

На різні активи Групи щодня направляються від 30 до 40 працівників маріупольських підприємств Метінвесту. Працевлаштованим працівникам надається гуртожиток.

До речі, за потреби в Центрі кар’єри Метінвест є можливість перенавчати спеціалістів за необхідними сьогодні спеціальностями.

 Ми працевлаштовуємо кандидатів учнями токаря, фрезерувальника, шліфувальника і навчаємо їх безпосередньо на робочому місці, за скороченою програмою,  розповідає Віталій ТИШЕЧКО. – Заробітна плата при цьому нараховується з першого дня.

В Центрі кар’єри Метінвест є також база вакансій на комунальних підприємствах та установах, зокрема в школах і лікарнях. У цьому напрямку центр співпрацює з міською владою та службою зайнятості.

Під час працевлаштування пріоритет надається працівникам маріупольських підприємств Метінвесту, які втратили роботу через війну. Але якщо запоріжці відповідних робочих спеціальностей також захочуть працевлаштуватися на підприємства Групи, в Центрі їм будуть всіляко в цьому сприяти.

Соціальна підтримка

Війна залишила без житла й роботи приблизно 40 тисяч металургів і ремонтників Групи Метінвест у Маріуполі. Компанія створила пакет підтримки співробітників, що змінили роботу в межах Метінвесту.

Для налагодження побуту та пошуку постійного житла Метінвест виплачує підйомні в сумі 10 000 грн, гарантує зарплату відповідно до зайнятих вакансій і кваліфікації, а також пропонує диференційовані програми компенсації витрат на проживання.

Як і раніше, на всіх співробітників Групи Метінвест поширюються програми медичного страхування, психологічної допомоги й реабілітації.

Для маріупольців, які, рятуючи свої життя, були вимушені виїхати на території інших країн, зокрема РФ і тимчасово окуповані території України, компанія компенсує транспортні витрати при поверненні.

Центр реабілітації та реінтеграції переселенців у Запоріжжі працює по буднях з 9:00 до 17:00 за адресою: вул. Тургенєва, 29. Телефон Центру кар’єри Метінвест: 0-800-606-000.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.