Важлива новина 19.03.2022 Читати 7 хв

У Запоріжжі формують гуманітарні набори для жителів міст, які найбільше постраждали від агресії РФ

Працівники комбінату «Запоріжсталь» наразі формують продуктові набори з 80 тонн продуктів. Бізнесами Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова створено Гуманітарний штаб «Рятуємо життя», мета якого – не допустити гуманітарної катастрофи в українських містах.

На базі Метінвест Польща створено перевальний хаб, де бізнес акумулює гуманітарну допомогу, що приходить із різних країн Європи – Румунії, Німеччини, Нідерландів, країн Прибалтики, а також самої Польщі. Звідти допомога прямує в Україну й сортується в гуманітарному центрі, створеному в Запоріжжі.

У запорізькому центрі працюють понад 200 волонтерів – співробітників Запоріжсталі. Завдяки їхній роботі за добу вдається сформувати до 10 тисяч життєво необхідних продуктових наборів. До складу набору входять каші, макарони, вода, консерви, згущене молоко, масло, цукор, супи та локшина швидкого приготування. Продуктові набори будуть відправлені жителям міст, які найбільше постраждали від агресії РФ.

Нагадаємо, Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського не лише допомагає вимушеним переселенцям гуманітарною допомогою, а й з перших днів війни підтримує Збройні сили України та територіальну оборону в містах присутності.

 Основне наше завдання  це пакувати гуманітарну допомогу й відправляти туди, де зараз вона найбільше потрібна. Ми розсортуємо приблизно 4 тисяч пакунків, які будуть готові для відправлення,  розповів начальник управління аналітики дирекції з операційних поліпшень ПАТ «Запоріжсталь» Андрій КРАВЕЦЬ.

Загалом наборів буде набагато більше, відзначають у гуманітарному штабі. Щодня до формування наборів долучаються всі охочі. Здебільшого, це працівники запорізьких підприємств Метінвесту. Волонтери кажуть: жодні перепони не можуть завадити запоріжцям боронити гуманітарний фронт.

– Кожному необхідно зробити свій внесок у нашу спільну боротьбу. Сидіти вдома – це, звісно, добре. Кожен по-своєму переносить стрес. Але якщо ти не можеш допомогти під час проведення бойових дій, взяти той самий автомат, щоб піти захищати нашу країну? Ми робимо свій внесок трохи по-іншому. Допомагаємо тим, кому наша допомога насамперед потрібна, – зазначила працівниця ПАТ «Запоріжсталь», волонтерка Лілія ГАЙДУК.

Нагадаємо, що від початку війни Фонд Ріната Ахметова спільно з бізнесами SCM уже спрямував понад 600 млн грн допомоги для України та українців. Фонд передав Україні 200 тисяч продуктових наборів і понад 500 тисяч одиниць медикаментів. До Запоріжжя Фонд Ріната Ахметова передав 40 тисяч одиниць медикаментів екстреної допомоги. Також знову відкрита програма допомоги пораненим дітям. За 16 років роботи Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 8 млн людей – 3,5 млн із них були врятовані на Донбасі.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.