Стоп коронавірус 01.11.2021 Читати 5 хв

80 тонн кисню передадуть меткомбінати Маріуполя лікарням Донецької області цього тижня

Фонд Ріната Ахметова та Фонд Вадима Новинського спільно з Групою Метінвест продовжують допомагати у порятунку життя людей, виділяючи кисень для лікарень усієї України. Цього тижня Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча та МК «Азовсталь» передадуть 80 тонн рідкого кисню для лікарень Донецької області.

Вже сьогодні до лікарень Краматорська, Бахмута, Костянтинівки, Волновахи, Мар'їнки, Селідово, Мирнограда, Слов'янська, Торецька та Лиманського району було відвантажено перші 32 тонни кисню від металургійних підприємств Маріуполя. Транспортування рідкого кисню здійснює підрядна організація, визначена з цією метою керівниками Донецької ОДА. Протягом тижня металургійні підприємства Групи Метінвест передадуть лікарням регіону ще 48 тонн кисню. Для стабільного забезпечення лікарень регіону з Донецькою ОДА погоджено графік відвантаження. Надалі обсяги можуть бути збільшені залежно від потреби закладів охорони здоров'я області.

– Щодня ми збільшуємо виробництво кисню, щоб забезпечити лікарні вже не лише Маріуполя, а й Донецької області, усієї України, – розповів генеральний директор Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча Тарас ШЕВЧЕНКО. – Працівники нашого підприємства з усією відповідальністю ставляться до такої важливої ​​справи, адже у ситуації, коли кисень врятує життя близьких людей, на жаль, сьогодні може опинитися кожен. Ми готові допомагати і надалі, але дуже важливо, щоб кожен пам'ятав, застосування кисню – критична стадія, яку важливо не допустити, пройшовши повний курс вакцинації.

У 2020 році Рінат Ахметов спільно з бізнесами SCM, футбольним клубом «Шахтар» та Фондом Ріната Ахметова першими прийшли на допомогу країні у боротьбі з коронавірусом. З особистої ініціативи Ріната Ахметова з цією метою було виділено близько 500 млн грн у рамках проекту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні». Проект допоміг вижити 1,4 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності. Понад 500 медустанов по всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, зокрема 216 апаратів ШВЛ. А також сотні тисяч експрес-тестів, ЗІЗ та витратних матеріалів.

З початку епідемії Фонд Вадима Новинського направив на боротьбу із поширенням коронавірусної інфекції в Україні понад 100 млн грн. Кошти прямували на закупівлю апаратів ШВЛ, ПЛР-тестів та спеціалізованих лабораторій, засоби індивідуального захисту для медиків. Все це централізовано розподілялося у клініках Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Крім того, 3,8 млн. грн. було виділено на матеріальну підтримку 31 сім'ї медиків, які померли внаслідок COVID-19.