Безпека 08.01.2021 Читати 5 хв

Тенденції, що рятують життя: Метінвест змінює підходи в галузі ОП і ПБ

Група Метінвест підтримує на своїх підприємствах високі стандарти у галузі охорони праці. Для забезпечення високого рівня безпеки робочих місць і збереження здоров'я співробітників на ММК імені Ілліча, як і на всіх активах Групи, запроваджуються передові світові практики, що відповідають критеріями сталого розвитку компанії. Підтвердженням їхньої ефективності стала перемога в конкурсі Міжнародного інституту з управління ризиками та безпекою праці (IIRSM) в категорії «Програма змін року».

На всіх підприємствах Метінвесту продовжується перезапуск системи охорони праці. Наш меткомбінат бере в цьому процесі активну участь. У 2019 році ми приєдналися до міжнародної програми Vision Zero та провели аналіз обладнання й робочих місць для виявлення можливих ризиків травматизму. Розробили заходи щодо їх усунення та посилили контроль над проведенням небезпечних видів робіт і забезпеченням безпечних умов на робочих місцях. Крім того, для більшої залученості й мотивації співробітників ми сфокусувалися на заохоченні їх активності в розвитку системи охорони праці, дотриманні правил і норм охорони праці та промислової безпеки.

У 2020 році для підприємства пріоритетними напрямками стали: оцінка ризиків, мотивація співробітників меткомбінату, засоби індивідуального захисту та впровадження нових методик у навчанні питань охорони праці. Так, у всіх структурних підрозділах створено команди, до складу яких у ролі модераторів процесу ввійшли фахівці служби охорони праці підприємства. Наразі на повну йде опис усіх небезпек за кожним робочим місцем та для кожної професії.

 

Для більшої залученості й мотивації співробітників ми сфокусувалися на заохоченні їх активності в розвитку системи охорони праці, дотриманні правил і норм охорони праці та промислової безпеки.

 

У межах пілотного проєкту запроваджено преміювання для працівників за безпечну працю. А навчання зосереджено на виявленні й усуненні потенційних факторів небезпеки під час виконання робіт. Крім того, розширено навчальні полігони. На цих майданчиках працівники в присутності майстрів та інженерів з охорони праці на практиці відточують навички безпечного виконання робіт. Такі тренінг-інструктажі проводять абсолютно в усіх підрозділах ММК імені Ілліча.

Щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту (ЗІЗ): принцип компанії в цьому питанні – не лише придбати й видати ЗІЗ співробітникам, а й потурбуватися про комфортну роботу в них. Постійний моніторинг допомагає вчасно виявляти незручні, непрактичні засоби захисту та знаходити найкращі альтернативи.

 

Навчання з охорони праці зосереджено виявленні й усуненні потенційних чинників небезпеки під час виконання робіт.

 

У підсумку про реалізовані заходи в межах перезапуску системи охорони праці та промислової безпеки підкреслю, що компанія прагне вивести промислову безпеку на зовсім інший рівень, і підтвердження правильності цього шляху вже є. Навесні 2020 року за результатами оцінок першого відбіркового етапу Метінвест увійшов до трійки фіналістів конкурсу Міжнародного інституту з управління ризиками та безпекою праці (IIRSM). Компанія представила дорожню карту з охорони праці та промислової безпеки і перші результати її впровадження у 2019 році. А в фіналі конкурсу здобула перемогу в категорії «Програма змін року».

Олег Астаф'єв, директор з охорони праці, промислової безпеки та екології меткомбінату імені Ілліча.