Модернізація 23.12.2020 Читати 5 хв

Своєчасне оновлення обладнання меткомбінатів

Група Метінвест продовжує інвестувати мільйони у оновлення обладнання меткомбінату «Азовсталь». Закуплені прилади для контролю якості металопрокату, що випускається, і прискорення виробничих процесів. Серед новинок меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест – новий електромостовий кран вантажопідйомністю 450 тонн вартістю 160 млн грн. Встановлено у конвертерному цеху для забезпечення технологічних операцій завалочного відділення.

Має ряд технічних переваг у порівнянні з "попередником" - систему напівавтоматичного позиціонування та механізм протирозкачування вантажу. Для комфорту та безпечної роботи машиніста кабіна укомплектована броньованим склом та системою кондиціювання. У конвертерну експрес-лабораторію придбали сучасне обладнання визначення вмісту азоту в неорганічних матеріалах. Новий автоматичний аналізатор LECO N736-HMC американського виробництва дозволяє своєчасно прорахувати масову частку азоту, сформувати сертифікат та відвантажити продукцію конвертерного цеху згідно з термінами, а також виробляти високомаржинальні марки сталі із заданою масовою часткою азоту.

Інвестиції в придбання аналізатора становили 2,58 млн грн. Ввели в промислову експлуатацію сканер футерування конвертера Process Metrix. Новий прилад виконує діагностику футерування всього за 7,32 хвилини, що швидше за попереднє на 22 хвилини. Така різниця в часі пов'язана з швидшим позиціонуванням сканера за рахунок встановлених «маячків» для визначення кута нахилу конвертера, а також використання сучасного процесора. Інвестиції у його придбання – понад 9 млн. грн. Також у підрозділі встановили широкозахватні різаки вартістю 1,1 млн. грн.

В оновлення трьох систем вимірювання температури та окиснення рідкої сталі Im2 SensorLab інвестували 1,3 млн грн. Прилади універсальні та точні, з широким діапазоном використання та тривалим терміном експлуатації. А їхнє встановлення не вимагало модернізації існуючої інфраструктури конвертерного цеху. Тому монтаж обладнання було виконано фахівцями дільниці автоматизації систем управління технологічними процесами без залучення сторонніх організацій. Крім того, у конвертерний цех, з метою скорочення позапланових місячних простоїв обладнання, закуплено та введено в експлуатацію понад 300 одиниць діагностичного обладнання.

Для центральної хімічної лабораторії придбали іскровий оптичний емісійний спектрометр ARL iSpark 8860 вартістю 9,1 млн. грн. Прилад дозволяє здійснювати вхідний контроль алюмінію, міді та сплавів цих металів, а також виконувати аналіз проб сталі та чавуну. Також для аналізу складу металопродукції та визначення у ній домішок введено в експлуатацію хроматограф вартістю майже 1 млн грн. «Планомірне оновлення обладнання дозволяє нам здійснювати виробництво якісного металопрокату відповідно до нормативної бази та побажань замовника. Ми зберігаємо конкурентоспроможність нашої продукції та підтримуємо імідж підприємства на міжнародному ринку металу», - зазначив генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер ЦКІТІШВІЛІ.