КСВ 05.05.2021 Читати 6 хв

Студенти коледжів та училищ Маріуполя зможуть отримувати стипендії до 1200 грн від Метінвесту

Група Метінвест системно працює у сфері освіти в усіх напрямках. Щорічно компанія виділяє фінансування на залучення молоді на технічні спеціальності та підвищення престижу робітничих професій серед школярів, студентів і викладачів.

Компанії потрібні кваліфіковані фахівці, які навчалися з урахуванням сучасних запитів бізнесу. Цьогорічний запит – співробітники, які вміють працювати тут й одразу, знають технології, знають обладнання. Звичайно, ми навчаємо на виробництві безперервно, але тверда база має бути, – зазначив директор із персоналу та адміністрації меткомбінату «Азовсталь» Іван Голтвенко.

26 квітня підприємства Групи Метінвест у Маріуполі запустили пілотний проєкт – підписано Меморандум із п'ятьма училищами й коледжами. Мета проєкту – залучити якнайбільше молоді на потрібні робітничі професії.

Сьогодні ми дійшли до тієї межі, коли люди з вищою освітою знайти роботу не можуть. Молодь протягом мінімум 10 років робить вибір на користь гуманітарних і модних професій. У результаті ринок переповнений юристами, економістами, менеджерами, психологами тощо, – наголошує Іван Голтвенко. – Тобто молодь здобула дипломи, а роботи для них немає. При цьому дуже потрібні спеціалісти робітничих професій, а їх немає. Такий перекіс потрібно вирівняти, тому Метінвест і прийняв рішення мотивувати молодь, пояснити, що стабільність важливіша за моду.

Хто й на яких умовах зможе отримувати стипендію від Метінвесту?

У Маріуполі в стипендіальній програмі Метінвесту беруть участь п'ять основних навчальних закладів-партнерів підприємств Метінвест: Маріупольське вище металургійне професійне училище, Маріупольський центр профтехосвіти, Маріупольський професійний ліцей автотранспорту, Маріупольський професійний машинобудівний ліцей.

Стипендію від Групи Метінвест у розмірі від 700 до 1200 гривень зможуть отримувати студенти І-ІV курсів. На першому курсі – всі, хто обере професії та спеціальності, що беруть участь у стипендіальній програмі. Далі наявність стипендії залежатиме від успішності студента в опануванні теорії та практики, а розмір зростатиме від курсу до курсу.

Програма Метінвесту охоплює від 1100 студентів-стипендіатів. Студенти, які втупили до училищ після закінчення 9 класів, отримуватимуть на першому курсі 700 грн, на базі 11 класів – 1200 грн, які вступили до коледжу після 11 класів – 700 грн. У контур програми цього року потраплять студенти 3-го курсу коледжу, які здобувають освіту на базі 9 класів – стипендія становитиме 1000 грн.

Згідно з програмою, стипендію зможуть отримати ті, хто вибере такі професії:

∙ електрогазозварник, газорізчик, ∙ електрозварювальник ручного зварювання, ∙ слюсар-ремонтник, ∙ верстатник широкого профілю ∙ оператор верстатів із програмним управлінням, ∙ електромонтер із ремонту й обслуговування електрообладнання, ∙ оператор поста управління станом гарячої прокатки, ∙ підручний сталевара конвертерного виробництва ∙ машиніст крана металургійного виробництва, ∙ помічник машиніста тепловоза, ∙ слюсар із ремонту рухомого складу.

Крім того, на стипендію можуть розраховувати студенти спеціальностей:
∙ «Металургія», ∙ «Галузеве машинобудування», ∙ «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології».

Це дуже великий спектр професій, – зазначив директор із персоналу та адміністрації МК «Азовсталь» Іван Голтвенко. – Великий плюс роботи на підприємствах Метінвесту – конкурентна заробітна плата, оздоровлення, безплатне навчання для молоді та багато іншого. А співробітники, які прагнуть розвивати свої професійні навички й виводити підприємства на новий рівень роботи, завжди впевнено йдуть кар'єрними сходами, досягаючи гідних висот.

Розширені консультації щодо програми можна отримати в Центрі кар'єри Метінвест (гаряча лінія: 0-800-606-000, ckm.mr@metinvestholding.com; адреса: проспект Металургів, 68), а також у навчальних закладах-партнерах підприємств Групи Метінвест: Маріупольському вищому металургійному професійному училищі, Маріупольському центрі профтехосвіти, Маріупольському професійному ліцеї автотранспорту, Маріупольському професійному машинобудівному ліцеї, Маріупольському політехнічному професійному коледжі ПДТУ.