Більше ніж сталь 21.07.2021 Читати 4 хв

БУДІВНИЦТВО СТАЛЕВОГО БУДИНКУ В МАРІУПОЛІ

У Маріуполі триває будівництво першого в Україні багатоквартирного сталевого будинку – проєкту переможців конкурсу молодих архітекторів Steel Freedom, що проходить за підтримки Групи Метінвест. Будинок збудують зі сталі й бетону. Понад 400 тонн металопрокату надасть Група Метінвест. Загальні інвестиції в проєкт – понад 120 млн грн. Уже у 2022 році будинок буде заселений.

Проєкт реалізується в межах меморандуму про шестирічну співпрацю Групи Метінвест із муніципалітетом Маріуполя.

На замовлення муніципалітету в Маріуполі на вулиці Амурській будують багатоквартирний будинок із застосуванням конструкцій з металу, який безоплатно постачають металургійні підприємства Групи Метінвест.

Будинок споруджується за унікальною, не лише за мірками Маріуполя, а й країни, технологією. Його сталевий каркас можна легко посилити та реконструювати, що дає додаткові економічні й екологічні переваги. До того ж це надійна та довговічна конструкція – проєктний термін експлуатації будівлі становить понад 100 років.

— Енвер ЦКІТІШВІЛІ, генеральний директор Азовсталі.
 

ПРОЄКТ В ЦИФРАХ

 

Проєкт спільний: фінансування виділяє місто, держава і Група Метінвест. Металургійна компанія профінансувала розробку проєкту з урахуванням його майбутнього розташування відносно доріг та інших будівель. Інвестиції у складання проєктної документації становили 2,7 млн грн. Для будівництва в Маріуполі сталевого будинку знадобиться майже 400 тонн металу, виробленого меткомбінатами Групи Метінвест.

 

Це буде восьмиповерховий будинок площею понад 7 тис. кв. м на 120 однокімнатних і двокімнатних квартир. Від типового панельного житла він відрізнятиметься яскравим зовнішнім виглядом. Колірне рішення, перепади поверховості двопід'їзного будинку, різні вікна – все це також відрізнятиме будинок від решти забудови. Новобудова матиме найвищий рівень енергоефективності (А+++), а на момент здачі всі квартири отримають стовідсоткове оздоблення. Наразі зводять перший поверх.

Це унікальний проєкт у сфері сталевого будівництва не лише в Маріуполі, а й в Україні. Ми розуміємо, що забезпечення житлом дозволить залучити до Маріуполя фахівців, які сьогодні необхідні і місту, і металургійним підприємствам. Це інвестиції в майбутнє, у розвиток інфраструктури регіону, у розвиток Маріуполя​​​​​​​.

— Вадим БОЙЧЕНКО, міський голова Маріуполя.

З української сталі зводять стадіони й мости, зокрема популярний київський скляний міст і новий міст в італійській Генуї. Споруда зі сталі Метінвесту захищає українців від четвертого ядерного енергоблока в Чорнобилі. Тепер світові тренди будуть застосовуватись і в Маріуполі.

У світовому масштабі сталь, вироблена на підприємствах Групи Метінвест, використовувалася для будівництва сучасних хмарочосів, таких як «Скельце» в Лондоні, Garitage Park у Болгарії та «Хадсон-Ярдс» на Мангеттені. Наша продукція застосовувалася в будівництві та масштабній реконструкції найбільших торгових центрів України Lavina Mall і ЦУМ. Наступний наш спільний проєкт уже стартував – новий корпус першого в Україні недержавного університету Метінвест Політехніка буде збудовано вже у 2022 році​​​​​​​.

— Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест.

Нагадаємо, що в грудні 2018 року в Маріуполі за підтримки Групи Метінвест у номінації для молодих архітекторів підбили підсумки конкурсу Steel Freedom у категорії «Створення проєкту житлового будинку в сегменті доступного житла». Архітектори-початківці з різних міст України представили свої проєкти житлових будівель. Головна умова конкурсу – розробка проєкту з застосуванням опорних сталевих конструкцій.