Металургія 15.04.2022 Читати 4 хв

Сталевари Запоріжсталі – у строю

Колектив сталеплавильного цеху Запоріжсталі завершив підготовку до часткового відновлення виплавки сталі.

Виплавка сталі – важливий процес у виробничому ланцюгу, без якого досягти кінцевого результату – готової продукції – неможливо. Кожен складний і важливий процес потребує особливої уваги, професіоналізму та неабияких знань для якісної підготовки обладнання.

Для організації роботи з виплавки сталі в сталеплавильному цеху скооперувалися всі фахівці, бо цей процес дуже важливий як для підприємства, так і для самих працівників. Сталевари завчасно перейшли на 12-годинний графік роботи в умовах воєнного часу. За дві доби спеціалісти були виведені на розігрів печі, оптимізацію робочого простору, прибирання закріплених ділянок і забезпечення оптимальної роботи агрегату.

Важливий та відповідальний етап підготовки пройшов за планом. Сталевари готові для запуску першої плавки сталі від початку гарячої консервації виробництва Запоріжсталі.

Зворушливий момент

Перш ніж повернутися до звичайного режиму роботи печі № 6, сталевари чітко й методично виконали всі необхідні роботи із забезпечення безперебійної роботи обладнання. Перша плавка протікала за часом довше, ніж звичайно – тривалість плавки становила 14 годин. Робота сталеплавильного цеху тісно пов’язана з випуском чавуну та роботою доменних печей. З початку війни сталеплавильна піч уперше побачила чавун, який спеціалісти обережно заливали в чотири підходи. Такий режим роботи дозволив повністю проконтролювати кожний етап вироблення сталі й роботи обладнання після консервації.

Крок за кроком, із поступовою поставкою чавуну з доменного цеху, який теж відливався при роздувці після консервації, піч № 6 поверталася до «життя». Чотиристадійну заливку чавуну з подальшим видаленням домішок сірки й фосфору сталевари провели професійно та вивірено. Для набору необхідної температури випуску сталі й забезпечення сифонного способу розливки проводили нагрівання металу за допомогою кисневих фурм, а також присадок для нагрівання печі. У результаті плавка, випущена за замовленням, розлита, й отримана придатна марка сталі.

У виробленні плавки брали участь дві бригади – під керівництвом старших змінних майстрів Миколи Тодорюка та Андрія Куща. Перша провела підготовку й заливку чавуну, друга забезпечила доводку та випуск плавки.

Для якісної виплавки сталі необхідні дві складові – професійний колектив ы сировина. У нинішніх умовах зібрати наш колектив сталеварів було нескладно. Всі дуже хочуть працювати, робити свій внесок у захист країни, тримати стрій – хтось захищає країну на фронті, а хтось – біля печі. Це найголовніше. Колектив у нас є, сировина теж є. Плавка йшла повільніше, але впевнено. Сьогодні ми можемо точно сказати, що піч готова до роботи.

— Олександр ПОНОМАРЕНКО, заступник начальника сталеплавильного цеху.

Друга плавка вже була на жолобі в середині тижня. Наразі піч у строю і працює за наявності чавуну.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.