Екологія 15.10.2021 Читати 6 хв

Конкурс: сортуємо пластик разом

У Кривому Розі стартувала  екологічна ініціатива ГС «Зелений центр Метінвест». Для реалізації пілотного проєкту «Сортуємо пластик разом» Група Метінвест інвестує 160 тисяч гривень.

 

Прийом заявок для участі у конкурсі розпочався 8 жовтня. Організатори планують залучити містян до сортування побутових відходів. Для цього розвиватимуть інфраструктуру прийому та транспортування сортованого сміття.

Роздільний збір сміття – це тренд сучасності, який дозволяє знижувати тиск на довкілля, розвантажувати полігони твердих побутових відходів та покращувати екологічний стан міст. Подібну практику спробуємо розвинути і у Кривому Розі. Для цього запроваджуємо пілотний проєкт «Сортуємо пластик разом».

Дмитро МУРАШКО, директор представництва ГС «Зелений центр Метінвест» у Кривому Розі.

Долучитися до конкурсу можуть об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельні кооперативи, заклади освіти та охорони здоров’я, територіальні центри та заклади культури і спорту. Громадська спілка «Зелений центр Метінвест» пропонує заявникам обладнати майданчик для збору побутових відходів. Переможці конкурсу отримають спеціальні контейнери, у яких буде зручно накопичувати вживаний пластик – пляшки, кришечки або інші термопластикові елементи.Щоб взяти участь у конкурсі «Сортуємо пластик разом», претендентам необхідно оформити заявку, в якій обґрунтувати необхідність реалізації проєкту та надати його короткий опис. Важливо, аби готовність взяти участь в ініціативі висловили не менше 50 % від загальної кількості жителів будинку. Представники муніципальних закладів обов’язково мають надати гарантійний лист щодо прийняття на баланс та подальшого використання контейнера. Із положенням про конкурс та формою можна ознайомитись за посиланням.

 

Експертна Рада конкурсу проведе оцінку та технічну експертизу проєктів: врахує кількість людей, готових взяти участь у проєкті; доступність точки збору, яку обладнають учасники; обсяг власного внеску заявника та перспективу розвитку проєкту. Кожен із них має забезпечити власний внесок, який може бути фінансовим та нематеріальним (трудовий, волонтерський, транспортний тощо). Зокрема, переможець має створити майданчик для встановлення контейнера (тверда основа з бетону, асфальту, плитки, щебіню тощо).


 

Додатковою перевагою для учасників конкурсу буде досвід у сортуванні відходів. Такі заявники мають надати підтвердження своєї діяльності – світлини, дописи у соціальних мережах або чеки, які залишились після реалізації вторинної сировини. Можливо, хтось розпочне еко-активності з участі у нашому конкурсі. Таким колективам ми допоможемо розвинути культуру сортування, удосконалити відповідну інфраструктуру та зробити збір відходів організованим.

Максим ШВЕЦЬ, начальник відділу управління проєктами ГС «Зелений центр Метінвест»..

Для подальшого збуту сировини криворіжцям пропонують скористатися допомогою місцевих центрів збору та переробки побутових відходів. Для тих, хто після завершення конкурсу збере найбільшу кількість пластику, організатори підготували спеціальні еко-подарунки.У подібних екологічних конкурсах наше об’єднання раніше участі не брало. Однак, питанням роздільного збору побутових відходів ми завжди цікавились. Така ініціатива – гарна можливість упорядкувати територію будинку та навчитись заробляти шляхом сортування сміття. Впевнена, що сусіди із задоволенням візьмуть участь у конкурсі​​​​​​​.

Наталя ШАПОВАЛ, голова правління ОСББ у Центрально-Міському районі..

Прийом заявок конкурсу «Сортуємо пластик разом» триває до 25 жовтня. Консультації з написання проєктів здійснюють по буднях у офісах представництва ГС «Зелений центр Метінвест» у Кривому Розі з 09:00 до 18:00. Контактна інформація офісів:

 

Нагадаємо, що цього року громадська спілка «Зелений центр Метінвест» відзначає п’яту річницю своєї діяльності у Кривому Розі. За цей час у проєктах організації участь взяли мешканці майже 1 500 багатоквартирних будинків. Найбільш популярними ініціативами Центру стали програма «Сто дворів», конкурси «Квітуче подвір’я»«Чистий під’їзд» та «Місто нашими руками».​​​​​​​