Видобування 12.04.2022 Читати 6 хв

Сім десятиліть надійної роботи

Напередодні ювілейної дати генеральний директор ТОВ «ШБК» Сергій Лозовський розповів про роботу та найважливіші завдання, на розв’язання яких сьогодні спрямовані зусилля шахтобудівників.

Сергій Лозовський

– Сергію Петровичу, у чому головний підсумок багаторічної історії компанії?

– Ми не тільки зберегли історію підприємства, на рахунку якого 340 побудованих шахтних стовбурів, світові рекорди у швидкісному проходженні вертикальних стовбурів і будівництві низки знакових об'єктів, але й вийшли на новий рівень. За останні роки компанія суттєво наростила чисельність і збільшила перелік напрямків діяльності, тісно пов'язаних із підприємствами компанії Метінвест Покровськвугілля. Зокрема – з розвитком шахтоуправління «Покровське», всі стовбури якого було збудовано нашими фахівцями, і будівництво яких продовжується сьогодні.

– Розкажіть про значущі досягнення колективу за останній час.

– Ми продовжуємо будівництво блоку 11. Минулого року завершили армування та ввели в експлуатацію ПС-3, виконали будівництво його навколостовбурного двору та рейкової колії. Завершили проведення ППС-3 до проєктної позначки, побудували його сполучення з робочим горизонтом 930 метрів і ходом зумпфового водовідливу (горизонт 980 м). Виконали збійку ключової транспортної артерії блоку – магістрального польового конвеєрного штреку горизонту 930 метрів.

Побудовано гаражі колісних та монорейкових дизелевозів навколостовбурного двору горизонту 930 метрів, камери очікування та медпункт. Пройдено мережу горизонтальних виробок для розвитку нового блоку. Тогоріч разом із прохідниками шахтоуправління «Покровське» підготували 4 лаву південної панелі блоку 10. Важливою подією кінця минулого року став початок робіт із будівництва блоку 12 – фактично нової шахти.

– Як сьогодні працює підприємство?

– Ми скоригували графіки та об'єкти будівництва. Всі роботи сьогодні сконцентровані переважно на 11 блоці. Продовжуємо роботи з навішування трубопроводів дегазації діаметром 630 мм, а також кабелів сигналізації на ПС-3, проводимо переоснащення й підготовку до армування стовбура ППС-3. Надалі плануємо розпочати будівництво надшахтної будівлі.

Наші фахівці залучені до підготовки горизонтальних і похилих виробок 1-го південною бортової виробки блоку 10 та вентиляційного ходка розвантажувальної лави № 1 центральної панелі блоку 11. Виконуємо монтажні роботи для подальшого проведення вентиляційного штреку та підготовчі роботи до проведення конвеєрного ходка північної лави центральної панелі блоку 11, бетонування підбункерного майданчика МПКШ.

– Трохи про колектив і результати роботи.

– Незмінним брендом нашого колективу є якість. На будівництві вертикальних стовбурів спеціалізується бригада Анатолія Андрющенка, на проведенні горизонтальних і похилих виробок – бригада Анатолія Фатахутдінова. Стабільні результати показують бригади Андрія Бугаєвського, Володимира Єщенка, Олега Танани, Олександра Жаворікіна, Миколи Іваницького, Миколи Василенка та Василя Кириченка.

Слід відзначити колективи монтажної та будівельної дільниць під керівництвом Ярослава Мандича і Вадима Палія, які виконують основну роботу з будівництва об'єктів поверхні.

Безперебійну роботу техніки забезпечують механіки поруч із лінійними механіками підземних гірничопрохідницьких дільниць. Це фахівці дільниць ремонту стаціонарного та прохідницького устаткування й ремонту забійного обладнання під керівництвом Андрія Абрамова та Дениса Бикадорова.

Слід віддати належне колективам, без яких неможливе будівництво блоку 11 – дільниці механізації та будівельної техніки (начальник Сергій Дикий), дільниці допоміжних робіт (начальник Олександр Сахно).

Високу якість робіт і професіоналізм показують шахтобудівники, які тривалий час працюють у компанії: прохідники Роман Москаленко, Сергій Потапов, Гліб і Борис Слєпухини, машиніст гірничих виїмкових машин Сергій Давиденко, машиніст підйомної машини Любов Трофімова, стовбурова поверхні Зінаїда Семенченко та інші.

– Ваші побажання колективу.

– Миру, удачі в реалізації планів, виробничих успіхів і досягнень, добра та благополуччя!


ДУМКА

Микита Бурего

Микита БУРЕГО, заступник директора з капітального будівництва:

– Понад сорок років працюю в компанії. Для наших шахтобудівників немає нездійсненних завдань. Запам'яталося будівництво ППС на шахті «Трудівська». Стовбур був унікальним за своїми характеристиками не тільки для Донбасу, а й для країни. І сьогодні, попри важкі часи, ми працюємо. У планах – завершити будівництво ППС-3 на блоці 11.

Анатолій Андрющенко

Анатолій АНДРЮЩЕНКО, Заслужений шахтар України, бригадир прохідників дільниці ПГПУ-1:

– Ми будували не тільки шахтні стовбури, а й ракетні. Я брав участь у будівництві стартових комплексів на Байконурі, будував аеродром «Ювілейний», на якому сідав Буран. Це був надзвичайний досвід і велика гордість.

Лариса Петренко

Лариса ПЕТРЕНКО, головний геолог:

– У геології працюю майже сорок років, з них дванадцять – у ШБК. Я рада, що причетна до такої великої та дуже важливої справи. Користуючись нагодою, хочу привітати колектив Шахтобудівної компанії з ювілеєм і побажати всім якнайшвидшого наступу миру, стабільності та впевненості в завтрашньому дні. Разом ми зможемо все.

Едгар Капанадзе

Едгар КАПАНАДЗЕ, головний спеціаліст відділу охорони праці:

– За сім десятиліть у компанії склалися десятки династій. Це кістяк колективу та надійна опора. Для мене робота на підприємстві теж справа сімейна. Довгий час тут працювали мої батьки. Батько – прохідником вертикальних стовбурів, мама – машиністом компресорних установок. І те, що діти йдуть за батьками, свідчить про те, що тут надійно та стабільно.

Олег Танана

Олег ТАНАНА, бригадир прохідників дільниці ПГПУ-4:

– Понад рік тому я прийняв естафету бригадирства у Віталія Стеца. У цьому колективі проходили мої перші гірницькі уроки та професійне становлення. Сьогодні ми виконуємо роботи з бетонування підбункерного майданчика, надалі – з перекріплення сполучення МПКШ з вентквершлагом горизонту 930 м. Напередодні ювілею я бажаю всім миру, здоров'я, безпечної та продуктивної праці.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.