Важлива новина 23.03.2022 Читати 4 хв

Ситуація з гуманітарною допомогою в Маріуполь

«Дев’ять спроб було доставити гуманітарну допомогу в Маріуполь та евакуації людей – усі марні»,  гендиректор меткомбінату Азовсталь

Фонд Ріната Ахметова та Група Метінвест із перших днів нападу Росії на Україну сформувала колону гуманітарного вантажу й автобуси для евакуації мирного населення з міста. Про це розповів генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер Цкітішвілі під час виступу в етері телеканалу «Україна 24».

Він зазначив, що компанія знайшла добровольців зі співробітників Запоріжсталі, які сіли за кермо автобусів, щоб дістатися до Маріуполя, але російські фашисти вели безперервний обстріл обумовленого гуманітарного коридору й не виконали жодних взятих на себе зобов’язань.

«Ми просили їх – випустіть людей! Дайте нам забрати старих, дітей та жінок! Але ні – все марно», – підкреслив Енвер ЦКІТІШВІЛІ.

Одночасно Група Метінвест підготувала місця прихистку для біженців. У Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському та Покровську розгорнули спальні місця, закупили продукти першої необхідності та ліки, щоб допомогти всім, хто зможе вирватися з того пекла. Загалом підготовлено понад 6000 таких місць прихистку. З біженцями на місцях працюють волонтери та, за необхідності, медики.

«Коли люди в Маріуполі зрозуміли, що ніяких коридорів немає, вони почали вибиратися самі: хто на авто, хто пішки, долаючи не один десяток кілометрів, – розповідає генеральний директор Азовсталі. – Люди добу добиралися з Маріуполя до  Бердянська й далі до Запоріжжя. Це був жахливий шлях, але він вів до життя та безпеки. Але головне, що трапилося – це об’єднання українського народу, якого ніколи раніше не було. Прості люди допомагають усім, чим можуть. Забирають до себе людей, годують їх, навіть їжу в дорогу з собою дають. Це неоціненний здобуток Українського народу! А ще важливо, що люди їдуть у Запоріжжя, не Новоазовськ чи Таганрог, а саме в Запоріжжя!».

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.