Модернізація 27.09.2021 Читати 4 хв

На ЦГЗК модернізували систему освітлення

Завершальним етапом проекту стали об'єкти та територія збагачувальної фабрики.

Сума інвестицій склала 12,2 млн. грн. Для розрахунку та проектування освітлення фахівцями комбінату використовувалася комп'ютерна програма Dialux, яка дозволила підібрати необхідний рівень освітленості та оптимізувати кількість та потужність світильників. Але насамперед при розрахунку освітлення для виробничих приміщень враховувалися комфорт та безпека.

Роботи із заміни освітлення було завершено у серпні 2021 року. Загалом згідно проекту встановили 2816 енергоефективних світлодіодних світильників. Реалізація цього проекту дозволить збільшити освітленість робочих місць майже втричі. Очікуваний річний економічний ефект від зниження споживання електроенергії становить 3,1 млн кВт∙год на суму 7 млн грн.

Програма модернізації освітлення вже дає реальний результат – світло, безпечно, економно. І працівники вже змогли це оцінити. Адже покращення умов праці на кожному робочому місці – один із пріоритетних напрямів керівництва ЦГЗК та Групи Метінвест. Це правильна тенденція у форматі світового тренду енергозбереження та європейських стандартів освітленості робочих місць. Тепер у кожному цеху працюватиметься комфортніше та безпечніше.

— Максим СТРЕЛЕЦ, начальник відділу енергоменеджменту ЦГЗК.

Термін служби нових світлодіодних світильників не менше 100 000 годин при 11-годинному режимі роботи на добу, це близько 25 років. Устаткування захищене від проникнення пилу та води. Надійність роботи освітлювального обладнання забезпечує ударостійке полікарбонатне скло.

Нагадаємо, проект із модернізації системи освітлення на ЦГЗК стартував у 2019 році. Усього за цей період було встановлено понад 10 тис. енергоефективних світильників.