Важлива новина 25.03.2022 Читати 5 хв

ШУ «Покровське»: робота в умовах воєнного часу

Шахтоуправління «Покровське» Групи Метінвест уже місяць працює в умовах воєнного часу. Попри всі складнощі, гірники продовжують підготовку до введення в експлуатацію нового очисного вибою.

Підприємство працює в тризмінному режимі. У четверту зміну ведуться лише роботи з підтримки життєзабезпечення шахти. Видобуток вугілля проводиться п'ятьма очисними вибоями. Завершено монтаж 13 південної лави блоку 10 із запасами вугілля понад 1 мільйон тонн. На завершальному етапі роботи з перемонтажу транспортного ланцюжка для нової лави. Перспектива є і є мета, якої потрібно йти.

– В очисному вибої колектив дільниці монтажу демонтажу обладнання МДО-1 змонтував комбайн МВ-630, механізоване кріплення ДП, лавовий конвеєр SZK 260/852, підлавовий конвеєр PZF 260/852, – каже заступник механіка дільниці МДО-1 Едуард ГУСЕЙНО.

Очисний комбайн для нової лави було відновлено та зібрано в ремонтному цеху шахтоуправління. Ремонт електрошафи виконано на Свято-Іллінському машинобудівному заводі, а складників – силами дільниці  ремонту вибійного обладнання РВО-1.

До кінця місяця дільниці МДО-1, МДО-2 та МДО-3 спільно з дільницею конвеєрного транспорту КТ-10 мають завершити роботи з монтажу транспортного ланцюжка на магістральному польовому конвеєрному штреку горизонту 930 метрів. Новий магістральний конвеєрний ланцюжок забезпечить транспортування гірничої маси з 13 південної лави блоку 10. На магістральний польовий конвеєрний штрек  монтуються нові конвеєри, ведеться заміна стрічкового полотна завширшки 1000 мм на 1200 мм. Загальна довжина транспортного ланцюжка становить приблизно 2,5 км.

Прохідники дільниці підготовчих робіт номер 1 і Шахтобудівної компанії завершують роботи з улаштування акумулювальних підземних бункерів, які будуть резервом у разі простою одного з конвеєрних ланцюжків лінії. Зокрема, по магістральному польовому конвеєрному штреку прокладено нову систему водовідливу для відбору води з виробок ВВС-3 та відкачування на ВВС-2.

– Вода відкачуватиметься з виробок ВПС-3 водовідливним трубопроводом діаметром 219 мм на стаціонарний водовідлив, розташований на МПКШ. А потім – на головний водовідлив горизонту 815 метрів, – зазначив механік дільниці ремонту трубопроводів водних установок Олександр КУКУШКІН.

Дільниця МДО-1 закінчує монтаж установок вентиляторів місцевих відцентрових газовідсмоктувальних. Для відведення вихідного струменя з 13 південної лави блоку 10 і камери змішування пристрою ВМВГ дільниця РГВ-1 закінчує роботи з перекріплення в нижній частині ухилу блоку 10.

– Попри складнощі, шахтоуправління продовжує працювати в штатному режимі. Всі роботи заплановані та проводяться згідно з графіком. Лава вже готова до відпрацювання. Єдине, що дуже важливо – налагодити транспортування гірничої маси з нового очисного вибою. Хоч чисельність працівників у зв'язку з призовом до ЗСУ скоротилася, ті, хто залишився, працюють заради майбутнього на благо своєї сім'ї, регіону та країни, – зауважив директор з виробництва ШУ «Покровське» Роман КОВАЛЕНКО.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.