Екологія 29.03.2021 Читати 4 хв

Північний ГЗК висадив на промислових майданчиках понад 20 тисяч рослин

Для поліпшення екологічної ситуації в Кривому Розі Північний гірничо-збагачувальний комбінат озеленив територію площею понад 12 гектарів. На реалізацію екопроекту комбінат направив близько 2 млн гривень.

Роботи виконали восени 2020 року спільно з науково-виробничим підприємством «Єврокурс» на територіях санітарно-захисної зони Першотравневого кар'єру і греблі хвостосховища. Висадили листяні й хвойні дерева, ягідні чагарники. Всі рослини - посухостійкі й адаптивні до промислових умов. Розрахунок посадки - близько 2 тисяч саджанців на одному гектарі.

Перед посадкою фахівці провели рекультивацію земель, підготували борозни для збору опадів і захисту молодих дерев від пожеж. Восени цього року проконтролюють, наскільки саджанці прижилися, додатково посадять дерева і чагарники, окультурять самосів.

Також в минулому році для боротьби з пилом на хвостосховищі провели експеримент з висадки курая іберійського, із застосуванням мулової подушки на території 4 гектарів. Завдяки кулькоподібним кронам рослина утримує на 1 гектарі до тонни пилу в рік.

Застосування зелених технологій - частина комплексної програми Північного ГЗК щодо поліпшення екологічної ситуації на проммайданчиках і в Терновському районі. Для боротьби з пилом в кар'єрах застосовуємо потужну водополивну техніку. У цехах переробного комплексу встановлюємо ефективні електрофільтри, рукавні фільтри, скрубери, циклони. Сучасне обладнання дозволяє знизити викиди газів до європейських норм - 50 мг/м3 », - зазначив директор з охорони праці, промбезпеки та екології Північного ГЗК Орландо Торрес Мачадо.

Нагадаємо, зелені технології широко використовують на інших комбінатах Метінвесту. Інгулецький ГЗК реалізує програму з озеленення на мікрорайоні Інгулець, проммайданчиках підприємства, в селі Вільне, заповіднику «Візірка». Центральний ГЗК - в районі Глеєватського кар'єру, в цеху шламового господарства. Екологічні заходи ГЗК також виконують в рамках угод про співпрацю з територіальними громадами.