Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Екологія 24.12.2020 Читати 4 хв

ПІВНІЧНИЙ ГЗК ПРОДОВЖУЄ ОЗЕЛЕНЕННЯ ХВОСТОСХОВИЩА

Північний ГЗК здійснює озеленення греблі хвостосховища. На реалізацію екологічного проєкту Метінвест виділив понад 500 тисяч гривень.

Гребля розташована вздовж центральної дороги в напрямку м. Жовті Води. Для зниження обсягів пилу сухих поверхонь греблі екологи підприємства вирішили закріпити нижні пласти чагарниками, верхні – зафіксувати травою. Проєкт реалізують спільно із науково-виробничим підприємством «Єврокурс».

На території 2,5 га заздалегідь виконали рекультивацію. Для посадки підготували 800 ягідних кущів та 300 кілограмів насіння злакових рослин. Уже за рік завдяки створеному біокомплексу чагарники розростуться та допоможуть стримувати пил.

«Північний ГЗК комплексно підходить до розв'язання екологічних питань. Для зниження навантаження на довкілля застосовуємо інноваційні технології в гірничих роботах. Завдяки оборотному постачанню раціонально використовуємо водні ресурси. На будівництві доріг у кар'єрах та греблі хвостосховища залучаємо відходи виробництва – скельні породи. За останні три роки ми повністю оновили парк водополивної техніки та регулярно поливаємо дороги в кар'єрах та міські вулиці Тернівського району. Цього року в цехах переробного комплексу реалізуємо масштабний проєкт із встановлення сучасного газоочисного обладнання. Це дозволить знизити кількість викидів газів до європейських норм – 50 мг/м3», – розповів директор з охорони праці, промбезпеки та екології ПівнГЗК Орландо Торрес Мачадо.

Нагадаємо, Північний ГЗК цьогоріч також озеленює санітарно-захисну зону на кордоні з Першотравневим кар'єром. Роботи охоплюють площу зо 10 га. У період з листопада 2020 року до квітня 2021 року тут буде висаджено 20 тисяч хвойних та листяних дерев.