Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Екологія 07.12.2020 Читати 3 хв

Півничний ГЗК ОЗЕЛЕНЮЄ САНІТАРНО-ЗАХИСНУ ЗОНУ

Для зниження техногенного навантаження на довкілля Північний ГЗК компанії Метінвест реалізує масштабний екологічний проєкт з озеленення санітарно-захисної зони на межі з Першотравневим кар'єром. На це комбінат спрямував понад 2 млн гривень.

Роботи виконуються на території обсягом 10 гектарів спільно з науково-виробничим підприємством «Єврокурс». Для озеленення вибрали стійкі до засухи та лояльні до промислових умов дерева: акацію, ясен, шовковицю, сосну. У період з листопада 2020 року до квітня 2021 року тут планують висадити 20 тисяч зелених насаджень, з розрахунку 2 тисячі саджанців на один гектар.

Для успішної реалізації проєкту врахували сприятливий період висадки дерев, час з високою вологістю ґрунту. Зрізали траву, підготували борозни, які збиратимуть опади й захищатимуть саджанці від пересихання та пожеж. Такий комплекс дій сприяє високій здатності рослин прижитися та гарному зростанню - до одного метра на рік.

«З криворізькими підприємствами компанії Метінвест ми співпрацюємо з 2013 року. Лише цього року висадили 30 тисяч дерев на відвалах хвостосховища Інгулецького ГЗК та у санітарно-захисній зоні Північного ГЗК. Також реалізуємо спільні проєкти з висадження жита на хвостосховищах, озеленення проммайданчиків. Навесні ми проведемо контроль приживання саджанців, виконаємо підсадку чагарників та окультуримо на цій території рослини, які насіялись самостійно», - зазначив директор НВП «Єврокурс» Олександр Соколов. За 10 років на пустирі виросте зелена «стіна», яка поглинатиме з повітря до двох тисяч кілограмів вуглекислого газу на день, затримуватиме на рік до 700 тонн пилу.

«Наша головна мета – виробництво продукції з мінімальним впливом на довкілля. Тому реалізація екологічних заходів на комбінаті в пріоритеті. Ми серед перших перейшли на екоінновації в гірничих роботах. Також застосовуємо в кар’єрах потужну водополивальну техніку.

У цехах переробного комплексу встановлюємо ефективні уловлювачі пилу: електрофільтри, рукавні фільтри, скрубери, циклони. Сучасне обладнання дозволяє зменшити викиди газів до європейських норм – 50 мг/м3. З метою зниження запиленості на хвостосховищі та в санітарно-захисних зонах підприємства використовуємо зелені технології», - розповів директор з охорони праці, промбезпеки та екології ПівнГЗК Орландо Торрес Мачадо.

Нагадаємо, зелені технології широко використовують також на інших ГЗК. Центральний ГЗК висадив понад тисячу дерев і чагарників у районі Глієватського кар’єру та основного проммайданчика, у цеху шламового господарства продовжуються роботи з озеленення та закріплення пилу. Інгулецький ГЗК застосовує у роботі методи гірничотехнічної рекультивації, засіває та озеленює схили хвостосховищ та відвалів. Співробітники висаджують дерева та кущі в мікрорайоні Інгулець та в заказнику «Візирка». Цього року виконання екологічних заходів також передбачено в Угодах про співпрацю із територіальними громадами.