КСВ 20.10.2016 Читати 5 хв

Північний ГЗК направив 300 тисяч гривень на реконструкцію будівлі краєзнавчого музею

За підтримки Північного гірничо-збагачувального комбінату Групи Метінвест Тернівська філія Криворізького історико-краєзнавчого музею зустріла своє 35-річчя в оновленій будівлі.  

Інвестиції у його реконструкцію становили близько 300 тисяч гривень. Це єдиний музей у північній частині Кривого Рогу, який присвячений історії краю з давніх-давен і до сьогодення. У його фондах зберігається понад 12 тисяч предметів історичного значення. Тут проходять виставки майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтв, фотовиставки та зустрічі з цікавими людьми, тематичні екскурсії та лекції. Щорічно музей відвідують понад 4000 мешканців та гостей міста.

Завідувач Тернівської філії Криворізького історико-краєзнавчого музею Світлана Шкуро: - У нашого музею особлива історія. Він створений у 70-х роках минулого століття на основі шкільного клубу «Юний історик» і пройшов довгий шлях до Народного музею. З 1981 року і по сьогодні його будівля жодного разу не оновлювалася. Тому ми вирішили змінити вигляд музею, створити нові інтер'єри, виставки та експозиції, розширити існуючі. Зі своєю ініціативою звернулися до генерального директора Північного ГЗК Павла Тимошенко та знайшли підтримку. Завдяки комбінату виконали капітальний ремонт фасаду будівлі, встановили металопластикові вікна та броньовані двері. Окрасою у його оформленні стали світлодіодне освітлення та нова вивіска.

Генеральний директор Північного ГЗК Павло Тимошенко: - Я впевнений, що новий виток розвитку музею дасть можливість підвищити його популярність серед мешканців, особливо серед молоді та школярів. Тут вони зможуть знайти цікаву, а, може, і унікальну інформацію про Терни, наших земляків, дідів та прадідів. Адже кожен із нас має знати рідну мову та культуру, історію краю, в якому ми живемо. Не знаючи минулого, неможливо осмислити сьогодення та зазирнути у майбутнє. І наше завдання – примножувати культурну та духовну спадщину, передавати традиції та знання нинішньому поколінню.