Історія 09.12.2020 Читати 7 хв

Північний ГЗК відзначає 57-річчя

Колектив Північного ГЗК компанії Метінвест святкує День народження. Перші тонни концентрату підприємство видало 9 грудня 1963 року. Цей день став точкою відліку комбінату.

Сьогодні Північний ГЗК – це одне з найбільших гірничодобувних підприємств у Європі, що має закінчений цикл підготовки доменної сировини. За рік колектив виробляє понад 12 млн тонн високоякісного концентрату та приблизно 9 млн тонн окатків. Продукція підприємства має попит як усередині країни, так і на світових ринках. За високими показниками й досягненнями стоїть праця понад шести тисяч співробітників комбінату та стільки ж спеціалістів підрядних організацій.

«День народження Північного ГЗК – свято всього колективу. Тих, хто стояв біля джерел створення підприємства й нарощував виробничі потужності, та тих, хто зараз підвищує конкурентоспроможність продукції і зміцнює наші позиції на ринку збуту. Разом ми рухаємося вперед, виходимо на стабільно високий рівень виробництва, здійснюємо екологічну й технологічну модернізацію, інвестуємо в розвиток міста та прилеглих громад. Разом ми вчимося жити й працювати в умовах постійних змін, перешкоджати новим викликам», – зазначив генеральний директор Північного ГЗК Андрій СКАЧКОВ.

Історія комбінату стрімка та яскрава. Уже в 1969 році на дробильну фабрику пішла руда з двох кар'єрів – Первомайського та Ганнівського. У 1970 році підприємство почало будувати перший цех з виробництва окатків, а до 1974 року ввели в експлуатацію цехи другої черги Північного ГЗК.

Нові перспективи для підприємства відкрилися у 2006 році, коли ПівнГЗК увійшов до складу Групи Метінвест. За 14 років комбінат повністю оновив парк великовантажних автомобілів, придбав сучасну гірничу техніку в кар'єри, модернізував обладнання переробного комплексу. Щорічно на підприємстві реалізують важливі екологічні проєкти, запроваджують сучасні стандарти в галузі охорони праці та промислової безпеки, поліпшують побутові умови.

У 2010 році в Першотравневому кар'єрі розпочали реалізацію одного з наймасштабніших у компанії проєктів з будівництва циклічно-потокової технології. Перший комплекс ЦПТ продуктивністю 20 млн тонн руди на рік введено в експлуатацію у 2016 році. До завершення підходить будівництво другого комплексу. Реалізація цього проєкту дасть можливість зберегти підприємству потужності на рівні 14-15 млн тонн концентрату щорічно, знизити собівартість продукції, поліпшити екологічну ситуацію в місті.

Нинішній рік увійшов до історії комбінату під знаком екології. У цеху виробництва окатків № 2 реалізують великий проєкт зі встановлення сучасних газоочисток на випалювальній машині ЛУРГІ 552 А. Уже введено в експлуатацію три електрофільтри. Ще три газоочисних пристрої будуть збудовані до серпня 2021 року. Також на хвостосховищі проводять комплекс заходів щодо зниження пиління сухих карт і пляжів.

У межах інвестпрограми 2020 року комбінат придбав у кар'єри чотири 12-кубові екскаватори, виконав модернізацію дільниці грохочення на випалювальних машинах цеху виробництва окатків № 2 та продовжує оновлювати обладнання технологічних секцій фабрики збагачення.

Кардинальні зміни відбулися цього року в автомобільному цеху. Вперше за всю історію комбінату для перевезення співробітників придбали одночасно сім комфортабельних автобусів. У кар'єри комбінату закупили нові господарські машини, три вахтові автомобілі. Поряд із технічним переоснащенням у цехах виконують капітальні ремонти гірничої та залізничної техніки, будівель і споруд.

Важливим напрямом у роботі Північного ГЗК є соціальне партнерство. Щороку за фінансової підтримки підприємства у Тернівському районі реалізують проєкти, спрямовані на розвиток інфраструктури, культури, спорту, освіти й медицини. Лише за останні п'ять років комбінат виконав реконструкцію вулиць Володимира Терещенка, Черкасова, Адмірала Головка. Капітально відремонтував басейн ДЮСШ № 7, палац культури «Північний».

Завдяки комбінату розвивається Ботанічний сад Академії наук України. У тернівчан з'явилося мультифункціональне поле, нові спортивні й дитячі майданчики, впорядковані двори. ПівнГЗК продовжує допомагати селам Червоненської, Глеюватської та Петрівської територіальних громад. Для мешканців віддалених районів підприємство ремонтує школи й дитячі садки, водоводи, купує медичне обладнання та комп'ютерну техніку.