Модернізація 14.08.2020 Читати 4 хв

ПІВНІЧНИЙ ГЗК МОДЕРНІЗУЄ ГАЗООЧИСНЕ ОБЛАДНАННЯ У ЦЕХАХ З ВИРОБНИЦТВА

На Північному ГЗК на випалювальній машині ЛУРГІ 278-А оновлюють циклони та скрубери. Проєкт реалізується у межах виконання криворізької міської екологічної програми. На екомодернізацію компанія Метінвест виділила близько 13 млн гривень.

Для зниження викидів пилу до атмосфери в липні на ділянці роботи випалювальної машини ЛУРГІ-278 А завершили заміну трьох застарілих циклонів. Устаткування призначене для осадження пилу за допомогою промивання повітря водою під впливом відцентрових сил. За рік обладнання «ловить» до 29 тонн пилу.

За таким же принципом працюють і скрубери на ділянці шихтопідготовки. Дві з трьох установок уже очищають повітря після дроблення та подрібнення бентоніту, вапняку та окатків.

Завершити встановлення всього обладнання планують до кінця 2020 року. Внаслідок заміни викиди пилу на цій ділянці знизяться на 66%.

Андрій Скачков, генеральний директор Північного ГЗК: 

- Північний ГЗК компанії Метінвест продовжує реалізацію масштабних проєктів з модернізації та оновлення технологічного обладнання. Проєкти спрямовані на зниження техногенного навантаження на довкілля. Тільки цього року Північний ГЗК встановлює чотири сучасні електрофільтри на випалювальних машинах ЛУРГІ 552 А та ЛУРГІ 278 А. Вони знизять викиди пилу до 50 мг/м3 - допустимого рівня викидів за законодавством України. Крім того, ми успішно провели експеримент з пилогазопридушення при вибухах із застосуванням торфогідроксидного реагенту. Восени плануємо висадку зелених насаджень на території 10 га санітарно-захисної зони. На екологічні проєкти у 2020 році комбінат планує спрямувати понад 2 млрд гривень.