Більше ніж сталь 23.08.2021 Читати 5 хв

«СЕРЦЕ УКРАЇНИ» ЗІ СТАЛІ МЕТІНВЕСТУ

Напередодні 30-ї річниці Незалежності країни в Черкаській області відкрили артоб'єкт, виконаний зі сталі Метінвесту.

У географічному центрі України – селі Мар'янівка Звенигородського району – замість непримітного пам'ятного знака з'явився сучасний монумент. Скульптура складається з 25 пар білосніжних крил, які символізують усі області України й Автономну Республіку Крим. Кожне крило прикрашає унікальний орнамент – зразок регіонального мистецтва. У центрі комплексу під склом знаходиться скульптура серця. Артоб'єкт доповнює 52-метровий флагшток із найбільшим у Черкаській області прапором України.

 

Площа комплексу – майже 5 тисяч квадратних метрів, висота – понад 5 метрів

 

 

«Серце України» відповідає нормам безбар'єрності: тут є пандус, тактильна навігація, аудіогід і пристосування для людей, які слабо чують.

Для створення артоб'єкта Метінвест поставив гарячекатаний лист, труби, куточки та швелери. Усього – понад 66 тонн вартістю 2,8 млн грн.

– Сьогодні у нас із вами велике сімейне свято – день символу нашої великої Батьківщини, день синьо-жовтого прапора, День Державного Прапора України. У 30-ті роковини відновлення нашої незалежності ми піднімемо його саме тут, у географічному центрі України. Саме тут б'ється серце, серце України. Це артоб'єкт, навколо якого розташовано 25 сталевих крил, які уособлюють наші 24 області та наш Крим, – сказав Президент України Володимир Зеленський.
 

Прокат виготовили маріупольські металурги ММК імені Ілліча та Азовсталі

 

 

– Сталеве «Серце України» розташоване в самому центрі країни й виготовлене з українського металу. І це наша гордість. Ми впевнені, що попереду на кожного з нас чекає ще багато приводів пишатися українським, адже металургія та вся промисловість працюють для процвітання й розвитку країни. Група Метінвест створена на екваторі Незалежності України, і щодня протягом усіх 15 років роботи ми доводимо справою справедливість цих слів. І ми продовжимо це робити, бо віримо в Україну та українців, – зазначив Генеральний директор Групи Метінвест Юрій РИЖЕНКОВ.

– Ми хотіли створити до 30-річчя нашої України щось особливе. Ми повинні не тільки пам'ятати минуле, а й творити сьогодення. Я був неприємно вражений, коли вперше побачив на Черкащині географічний центр України: недобудований пам'ятний знак посеред поля... Тому ми вирішили створити там унікальний артоб'єкт: символічно об'єднати всю Україну в одному місці сили. Звели ми його без копійки бюджетних коштів. Приємно, що знайшлося багато небайдужих підприємців, які перейнялися нашою ідеєю. Це не лише черкаські компанії, а й всеукраїнські. Я вдячний кожному меценату! – додав голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко.

Як відбувалося відкриття найбільшого на Черкащині прапора країни та безбар'єрного монумента «Серце України», дивіться у відео каналу Україна24.

Це далеко не перший об'єкт в Україні, створений зі сталі Метінвесту. За 15 років роботи наш метал постачали для зведення «Укриття-2» над ЧАЕС, реконструкції стадіону «Олімпійський» та ЦУМу, будівництва Дарницького та Володимирського мостів, торгових центрів і житлових комплексів. Щоб дізнатися більше про кожен проєкт, читай лонгрід«Зроблено в Україні для України».