Історії вцілілих 09.05.2022 Читати 6 хв

Родина з окупованого Маріуполя розпочала нове життя в Запоріжжі

У Запоріжжі вимушеним переселенцям допомагають з роботою та житлом.

Євген БІЛОВ

Щодня Запоріжжя зустрічає людей, евакуйованих з окупованих територій та місць, де ведуться активні бойові дії. За 52 дні місто прихистило більш як 117 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з яких понад 32 тисячі – це діти.

Один з таких вимушених переселенців – Євген БІЛОВ. З окупованого Маріуполя до Запоріжжя він приїхав разом із дружиною та двома дітьми.

У рідному місті Євген працював майстром на Маріупольському ремонтно-механічному заводі. Приблизно два тижні від початку обстрілів Євген з родиною жив у знайомих у різних районах міста й сподівався, що їхати з Маріуполя не доведеться. Коли ж ситуація загострилася, вирішив добиратися до Запоріжжя.

– У Маріуполі в моєму районі наприкінці лютого розпочалися сильні обстріли. Ми з родиною перебралися жити ближче до центру. Потім переїхали до знайомих у віддалений мікрорайон. Там пробули зо два тижні. Були постійні обстріли щодня. В один із днів дивом (бо зник зв’язок) отримали СМС, що відкрили гуманітарні коридори. Надії вже майже не було, що виберемося живими. 16 березня ми ризикнули та виїхали в бік Запоріжжя. Тяжка дорога була. Діти, дякувати Богові, витримали. У Запоріжжі оселилися спочатку в гуртожитку, згодом винайняли квартиру. Довго відходили від цього стресу, – поділився спогадами Євген БІЛОВ.

У Маріуполі чоловік працював на підприємстві Групи Метінвест. У Запоріжжі влаштувався на Запорізький ливарно-механічний завод. Про вакансію дізнався в Центрі кар’єри Метінвест.

– У Запоріжжі я влаштувався на ЗЛМЗ. На маріупольському підприємстві я був майстром, тут працюю токарем. До того, як я став майстром, вісім років працював у цій професії. Знаю всі процеси механічної обробки. Мені подобається ця робота, і перспективи розвитку тут є, – розмірковує Євген. – На запорізькому заводі я працюю трохи більше ніж тиждень. У мене є наставник, який мені все підказує та пояснює. Колектив добрий, усі з розумінням ставляться та підтримують. Тяжко все починати спочатку: немає ні дому, ні друзів. Але сім’я зі мною, вона допомагає мені та дуже підтримує. Дітей влаштували до школи, вони навчаються онлайн, потихеньку починаємо приходити до тями.

Наставник Євгена, Андрій ТАРАНЦОВ, каже, що на підприємстві з розумінням ставляться до вимушених переселенців і всіляко їх підтримують.

– Токар я досвідчений, працюю за верстатом понад 20 років. Учнів я мав багато за ці роки, тому талановитих помічаю одразу. Євген працює нещодавно, але я бачу, що база в нього є, до того ж суттєва. Думаю, спрацюємось. У нас працевлаштовуються маріупольці, зустрічаємо всіх із розумінням, людям треба працювати, треба заробляти. Приймаємо, допомагаємо, підказуємо, – розповів Андрій ТАРАНЦОВ.

Після перемоги Євген мріє повернутися до рідного міста й відбудувати його.

– Сподіваюся повернутися додому. Дуже люблю своє місто, до війни воно було неймовірно гарним, по-справжньому європейським. Хочу відновити свій будинок, своє рідне підприємство. Відбудовуватимемо місто, – сподівається Євген.

Зазначимо, що в Запоріжжі працює Центр реабілітації та реінтеграції Метінвесту. Він розташований на вулиці Тургенєва, 29. Тут евакуйовані жителі Маріуполя можуть долучитися до терапії всією родиною та отримати необхідну допомогу.

Центр реабілітації та реінтеграції переселенців у Запоріжжі працює по буднях з 9.00 до 17.00. Телефон Центру кар’єри Метінвест: 0-800-606-000.


Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.