КСВ 03.11.2021 Читати 5 хв

Ремонт у відділенні Запорізької обласної інфекційної лікарні

На першому поверсі реанімаційного відділення Запорізької обласної інфекційної лікарні йдуть активні ремонтні роботи. Працівники підрядної організації відновлюють знищені масштабною пожежею приміщення. Нагадаємо, трагедія сталася в ніч з 3 на 4 лютого, у вогні загинули три пацієнта і молода лікарка-анестезіолог.

 

Реконструкцією першого поверху реанімаційного відділення займається соціально відповідальний бізнес — комбінат «Запоріжсталь». Підприємство одразу ж проявило ініціативу відновити постраждале відділення. Ремонт проходить за кошти комбінату. Наразі на об’єкті йде активна робота, працівники ремонтують відділення майже цілодобово.

«Запоріжсталь» першою прийшла на допомогу інфекційній лікарні з пропозицією безоплатно відремонтувати постраждалі у пожежі приміщення. Ми розуміємо, що зараз місто і область зіткнулися з дуже потужною хвилею коронавірусу, тому хочемо завершити роботи у максимально стислі терміни. В часи, коли у лікарнях не вистачає місць для хворих, нові ліжка у відремонтованому відділенні зможуть врятувати життя не одному пацієнту. Ми максимально прискорили швидкість робіт, наскільки це можливо, і контролюємо їх виконання, адже для нас головне – це якість та безпечність нових палат.

директорка з капітального будівництва та інвестицій ПАТ «Запоріжсталь» Наталія ГАЙДУКОВА.

Однією з головних умов проведення ремонтних робіт є дотримання карантинних вимог. Хоч працівники не контактують з лікарями і пацієнтами медустанови, вони суворо дотримуються маскового режиму. Окрім цього, всі ремонтники та підрядники вакциновані від коронавірусу.

 

Пріоритет реконструкції відділення — це не лише комфорт, а й безпека лікарів і пацієнтів. Для цього приміщення обладнають сучасною пожежною сигналізацією та датчиками виявлення витоку кисню.

Зараз ми працюємо над ремонтом 4 боксів та спільного коридору на першому поверсі. Роботи ведуться в посиленому режимі, щодня на об’єкті працюють до 15 осіб. На сьогодні ми вже майже завершили монтаж електричних мереж, починаємо монтувати систему подачі кисню. Паралельно з проведенням мереж ведуться роботи і з внутрішнього облаштування приміщень – заміна вікон та дверей, шпаклювання стін та стелі, фарбування та інші. Велику увагу ми приділяємо безпечності приміщень. Їх ми обладнаємо пожежною сигналізацією та датчиками витоку кисню.

виконроб підрядної компанії Денис СМИРНИЙ.

Ще одним пріоритетом реконструкції є доступність відділення для людей з інвалідністю. Для таких пацієнтів обладнають окремий бокс. А для маломобільних пацієнтів, яких доставляють на каталках, будують пандус. Роботи з його облаштування вийшли на фінальну стадію. Новий пандус відповідає всім нормам інклюзії – місця для заїзду та спуску пологі, а нахил складає не більше 8°.

 

Завершити роботи планують до кінця листопада. Після закінчення реконструкції перший поверх реанімаційного відділення підключать до потужної кисневої станції, будівництво якої навесні профінансував комбінат «Запоріжсталь» та Група Метінвест за підтримки Фонду Ріната Ахметова, для забезпечення киснем 104 ліжок, розташованих з 2 по 5 поверх лікарні.

До нового року в приміщеннях першого поверху, де сталися трагічні події, ми плануємо відкрити 12 ліжко-місць для палат інтенсивної терапії. Це стане можливим завдяки підтримці «Запоріжсталі» та Фонду Ріната Ахметова.

в.о. директора КНП «Запорізька обласна клінічна інфекційна лікарня» Ірина КУЛЄШ.