Модернізація 07.12.2020 Читати 4 хв

Метінвест продовжує реконструкцію листопрокатного стану «1700»

У листопрокатному цеху «1700» ММК імені Ілліча Групи Метінвест завершується черговий етап реконструкції табору. Виконано монтаж нової гідравлічної моталки для змотування 32-тонних гарячекатаних рулонів. Інвестиції в проект становили понад 30 мільйонів доларів.

Нова гідравлічна моталка відрізняється від наявних у цеху поруч важливих технічних характеристик, таких як робота зі смугою товщиною до 16 мм, шириною до 1600 мм і максимальною межею плинності при температурі змотування 400 MПа. Також конструкція забезпечує на порядок вище густину змотування рулонів, збільшення їх зовнішнього діаметра до 2060 мм і ваги до 32 тонн. Змонтований агрегат може демонструвати швидкість змотування рулонів до 20 м/сек, а його продуктивність становить до 2,5 млн тонн рулонного прокату на рік.

Спочатку планувалося інвестувати у проект 18 млн. доларів. Група Метінвест ухвалила рішення про додаткове фінансування, щоб зробити промисловий комплекс максимально сучасним та практичним з погляду роботи персоналу на ньому. Врахували і всі вимоги клієнтів щодо якості продукції.

Крім монтажу самої моталки були додатково збудовані пост управління, приміщення гідравлічної насосної станції, маслопідвалу та підвищувальної насосної станції для забезпечення агрегату водою необхідного тиску, в яких розмістили всі допоміжні системи гідравліки, мастила та енергопостачання. Електроустаткування встановлено у капітально відремонтованому приміщенні машзалу №2. Встановлено протипожежну сигналізацію та огородження безпеки, змонтовано нові мережі та споруди водопостачання, каналізації, тепло та газопостачання. Додатково встановлено електросилове та допоміжне обладнання, а також обладнання для листооздоблення. Підсумкові інвестиції компанії становили 30 мільйонів доларів.

Генеральним підрядником проекту виступає "Метінвест - Інжиніринг". Для гідравліків, механіків, технологів, операторів моталок та персоналу, який обслуговує системи управління представниками виробника обладнання – спеціалістами PRIMETALS було проведено навчання. У разі пандемії COVID-19 воно проходило дистанційно у форматі скайп-конференцій. На даний момент фахівці вже розпочали гарячі пусконалагоджувальні роботи та налаштування параметрів моталки під різний сортамент продукції листопрокатного цеху «1700».

– Реалізація цього етапу модернізації стану «1700» завершує масштабний комплекс робіт із підвищення конкурентоспроможності нашого рулонного металопрокату. Нова моталка дозволить розшити «вузькі місця» виробництва та розширити сортаментну лінійку продукції за товщиною та класом міцності з необхідними для замовника показниками якості гарячекатаного рулону. Крім того, ми зможемо збільшити максимальну масу рулону, що змотується, в діапазоні від 20 до 32 тонн залежно від ширини смуги,  зазначив генеральний директор ММК імені Ілліча Групи Метінвест Тарас ШЕВЧЕНКО.

Нагадаємо, що у квітні 2020 року Група Метінвест залучила кредитну лінію на суму 9,8 млн євро для фінансування цього проекту. Покриття кредитної лінії здійснюється за рахунок Австрійської експортної гарантії, виданої експортним кредитним агентством Oesterreichische Kontrollbank Aktiengesellschaft («OeKB»). Єдиним кредитором виступив банк Raiffeisen Bank International.