Модернізація 17.12.2020 Читати 4 хв

Реконструкція системи освітлення на Азовсталі

У конвертерному цеху меткомбінату "Азовсталь" Групи Метінвест триває комплексна реконструкція системи освітлення. На даний момент роботи із заміни застарілих елементів освітлення на енергозберігаючі світильники виконані на 75%. Починаючи з 2018 року, з моменту укладання першого контракту з YАSNO Efficiency, у багатьох підрозділах меткомбінату «Азовсталь» з'явилися сучасні, економічні та безпечні світлодіодні світильники.

Зокрема у конвертерному цеху реалізується вже третій етап реконструкції освітлення. Співробітники YАSNO Efficiency замість застарілих освітлювальних приладів встановлюють світлодіодні світильники LED. Вони повністю відповідають нормам за рівнем освітленості і дають світловий потік не менше 140 люкс. Також вони споживають у три-п'ять разів менше електроенергії, на кожен світильник гарантує п'ять років. Нові світильники встановлені у відділеннях підготовки брухту та складів, стриперному відділенні, магістральних конвеєрах МК-1-МК-6, шлаковій естакаді.

Змонтовано зовнішнє освітлення території адміністративно-побутового комплексу №1 та підстанцій. У процесі заміни системи освітлення враховано побажання працівників щодо облаштування зовнішнього освітлення території біля скрапного відділення. Завершуються роботи на ділянці ремонту фурм та в конвертерному відділенні. Паралельно ведуться роботи на перевантажувальних вузлах №1 та №2, а також лінійних конвеєрах №№1-8.

Встановлено щити систем обліку споживання електроенергії освітлення у відділенні підготовки складів та відділенні підготовки брухту. Планується до кінця грудня завершити встановлення систем обліку споживання електроенергії у всіх підрозділах цеху. І вже у січні на дільницях комісія здійснить контрольні виміри рівня освітленості.

Генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер ЦКІТІШВІЛІ зазначив, що YАSNO Efficiency – надійний та ефективний партнер, а спільні проекти дозволяють не лише економити електроенергію, а й створювати безпечні умови праці для співробітників: «Модернізація системи освітлення цеху – це великий крок до підвищення безпеки, комфортності роботи металургів та скорочення витрат підрозділу на електроенергію».