Модернізація 31.05.2021 Читати 4 хв

Проект з реконструкції газоочисток конвертерів на Азовсталі

У конвертерному цеху меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест стартував наймасштабніший екологічний проект - реконструкція газоочисток конвертерів № 1 і 2. Він передбачає перехід роботи газоочисного устаткування сталеплавильних агрегатів з мокрої системи на суху. Крім того, неорганізовані викиди над конвертерним відділенням будуть локалізовані.  

Технічний проект розробила компанія Primetals Technologies Austria GmbH, яка поставить все необхідне обладнання для його реалізації. Генеральний підрядник проекту - ТОВ «Метінвест Інжиніринг». За новим проектом очищення конвертерних газів буде здійснюватися на двох сухих газоочистках на базі електрофільтрів.

Також навколо конвертерів будуть встановлені спеціальні укриття «дог хаузи» для локалізації неорганізованих викидів в процесі заливки чавуну з наступним їх очищенням на рукавному фільтрі. Неорганізовані викиди над конвертерним відділенням будуть максимально локалізовані. З урахуванням установки нового обладнання і складності технічного рішення в процесі проектування передбачено посилення металоконструкцій і перекриттів конвертерного відділення. Нове обладнання буде оснащено відповідним рівнем автоматизації для забезпечення його безпечної експлуатації.

В даний момент в рамках реалізації проекту розпочато виконання підготовчих робіт з паралельним постачанням основного обладнання. Виконується будівництво фундаментів для перенесення енергоблоку і установки нового обладнання. Незабаром планується перенесення енергетичних трубопроводів, для розміщення на їх колишньому місці нових електрофільтрів.

Унікальність і інноваційність знайдених рішень і реалізованого екологічного проекту підкреслив генеральний директор меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Енвер Цкітішвілі: «Ні на одному металургійному комбінаті, побудованому в минулому столітті з мокрою системою газоочистки, не встановлена ​​суха. Нам потрібно більше часу на опрацювання оптимального технічного рішення з урахуванням всіх особливостей. І в цьому випадку Метінвест пішов по більш екологічному шляху - ми не будемо модернізувати стару систему, а побудуємо нову».