КСВ 07.07.2021 Читати 4 хв

«Перетворимо Авдіївку разом!»: захист проєктів

Представники авдіївських ОСББ, громадських організацій та ініціативні городяни представили свої ідеї щодо розвитку громади. Захист пройшов у межах конкурсу соцпроєктів «Перетворимо Авдіївку разом!», який реалізує ГО «Платформа спільних дій» за підтримки Групи Метінвест.
 

– Цього року городяни подали на конкурс 45 проєктів – більше, ніж попереднього. Це означає, що мешканці громади стають соціально активними. Багато учасників відповідально поставилися до підготовки заявок – приходили на «Платформу» за консультаціями та допомогою, переживали за свої проєкти. Тому експертній комісії буде нелегко – ми маємо обрати переможців, які на реалізацію своїх ідей отримають фінансову допомогу. Всім удачі та за роботу! – сказала директорка «Платформи» Оксана Трегубчук.

Проєкти всі класні та потрібні нашому місту. Вже наступного тижня переможці отримають сертифікати від Метінвесту. І найближчим часом у результаті нашої спільної роботи місто продовжуватиме перетворюватися. Хочу подякувати всім учасникам конкурсу за прагнення зробити Авдіївку кращою».

— Віталій БАРАБАШ, керівник ВЦА.

Цього року вперше до складу експертів, окрім ГО «Платформа спільних дій», АКХЗ та Авдіївської міської ВЦА, увійшли громадські діячі, які минулого року завдяки конкурсу соціальних проєктів успішно реалізували свої ідеї.

Багато з представлених проєктів націлені на розв'язання побутових проблем городян – заміна старих вікон і дверей у під'їздах, відновлення мощення будинків, зливових каналізацій, укладання плитки біля під'їздів, будівництво дитячих майданчиків і прибудинкових паркувань.

Ми дуже хочемо, щоб біля нашої оселі з'явився дитячий майданчик. Сподіваємося, що наш задум експертна комісія підтримає. Це дуже важливо для нас та наших діток».

— Інна ДЯДЮНОВА, член ініціативної групи будинку № 9 у 9-му кварталі.

Громадська організація «Безпека тварин» скористалася новим напрямом конкурсу, пов'язаним із захистом безпритульних тварин і розв'язанням питання з бродячими собаками. Активісти планують направити грантову допомогу на стерилізацію домашніх тварин соціально незахищених жителів міста.

Громадська організація людей з інвалідністю «Подолання» планує проведення тренінгів і майстер-класів, спрямованих на соціалізацію своїх підопічних.

За підтримки «Платформи» до Міжнародного Дня похилого віку Палац культури в партнерстві з територіальним центром соціального обслуговування й надання соцпослуг та міським відділом культури планує влаштувати фестиваль «Ретро NEW Осінь».

ГО «Ліга майбутніх поліцейських» має намір придбати спецобладнання для проведення «Світлового шоу». В Авдіївці продовжують облаштовувати кінотеатр просто неба. На великий екран, який громаді подарував народний депутат України Муса Магомедов, відділ культури ВЦА планує придбати сучасні безкаркасні меблі та безпечне вуличне освітлення.

 

КОНКУРС У ЦИФРАХ

 

На конкурси соціальних проєктів «Перетворимо Авдіївку разом!» і «Перетворимо український Нью-Йорк разом!» подали 96 заявок. Також ухвалили рішення збільшити призовий фонд до 2,5 млн гривень для Авдіївки і до 1,5 млн гривень для Нью-Йорка.

 

Освітній хаб «Територія-А», де відбуватимуться заходи неформальної освіти – тренінги, семінари, майстер-класи – планує створити Центр професійного розвитку освітян.

Проєкт «Розвивати великий теніс у маленькому місті» від ГО «Федерація тенісу міста Авдіївка» передбачає придбання універсального обладнання для підготовки юних тенісистів ДЮСШ до турнірів різного рівня, проведення змагань. Планів у авдіївців багато. Які з них отримають гранти на реалізацію, стане відомо наступного тижня.