Безпека 11.03.2022 Читати 6 хв

Поради на випадок облоги міста

В Офісі омбудсмена України дали низку корисних порад громадянам про те, як поводитися у разі облоги міста під час воєнних дій.

На випадок тривалої облоги міста підготуйте: великий запас води та продуктів харчування, які не псуються, цілий пластиковий пакет для збору дощової води чи снігу, заряджені павербанки, ліхтарик, сірники або запальничку. 

Частину всього можна зберігати в укриттях, а частину ­варто завжди мати під рукою.

Скооперуйтеся з сусідами

Поміркуйте, як можна підтримати один одного продуктами та як обмінюватися інформацією в разі, якщо зникне мобільний зв’язок та Інтернет.

Залиште сусідам номери найближчих людей, щоб вони могли повідомити про ваше місцеперебування на випадок, якщо з вами не буде зв’язку.

Постійно тримайте поруч з собою рюкзак

У рюкзаку повинні бути: запас води, їжі, важливі ліки та теплі речі. Оптимально – три шари одягу: бавовна, вовна, верхній одяг та ремінь.

Обов’язково покладіть до рюкзака всі основні документи. 

Покладіть до рюкзака шматок білої тканини (простирадла, наволочка). Під час евакуації цю тканину можна пов’язувати поверх одягу як символ цивільного населення. 

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.