Важлива новина 10.03.2022 Читати 6 хв

Понад 80 тонн товарів першої потреби для біженців із постраждалих районів України виїхало з Польщі

Фонд Ріната Ахметова, Група Метінвест і ДТЕК об’єдналися заради допомоги українцям, що постраждали внаслідок нападу РФ на Україну. З перших днів Фондом Ріната Ахметова було ухвалене рішення взяти на себе місію доставлення гуманітарної допомоги. У Польщі розвернули hub, у якому збирається допомога зі всього світу та доставляється в Україну. Перші 80 тонн товарів першої потреби вже прямують в Україну.

У вантажі, що зараз рушить до Запоріжжя, – вода, крупи, макаронні вироби, чай та кава, каші й супи швидкого приготування. Допомога поступає з різних країн, сортується за приналежністю та буде партіями відправлятися в ті регіони, де на неї чекають найбільше.

Щойно ми зрозуміли, що може статися негативна гуманітарна ситуація, то відкрили безпрецедентний гуманітарний фронт. Насамперед цим займається Фонд Ріната Ахметова разом із Метінвестом, ДТЕК – бізнесами SCM. На базі Метінвест Польща ми відкрили перевальний hub, де акумулюємо гуманітарку, що приходить із різних країн Європи. Звідти допомога прямує в Україну й сортується в гуманітарному центрі, створеному в Запоріжжі.

— Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест.

Допомога доставляється з Нідерландів, Румунії, Німеччини, країни Прибалтики, Польщі та Італії. Компанія відкрита до партнерства й запрошує всіх, хто хоче та може допомогти Україні. Контакт для зворотного зв'язку: Єгор Пономаренко, +38 (067) 5100 167, Egor.Ponomarenko@metinvestholding.com. Цей проєкт не передбачає індивідуальні разові пожертви, йдеться про масштабну гуманітарну допомогу. Волонтери зараз можуть приймати її лише великими партіями: у форматі вантажу, упакованого на європіддонах 120х80 см або контейнерах із доставленням на термінал.

На базі «Запоріжсталі» створено гуманітарний координаційний центр, куди доставляється вантаж із Європи. Саме тут волонтери – співробітники Групи Метінвест – приймають товари, розфасовують їх, доставляють за локаціями, допомагають біженцям.

Зараз на гуманітарний вантаж понад усе чекає Маріуполь на сході України. Вже другий тиждень місто у блокаді – запаси їжі та води закінчуються. Гуманітарний рейс уже сформований, але, на жаль, «зеленого коридору» все ще немає. Ворог не дотримується режиму тиші й цілеспрямовано обстрілює маршрут руху гуманітарного вантажу. Евакуація маріупольців почнеться щойно буде гарантія безпеки маршруту.

Нагадаємо, Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського, окрім розгортання гуманітарного фронту України, допомагає в облаштуванні захисних споруд для оборони українських міст і підтримує територіальну оборону України.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.