Тачки Метінвесту 04.02.2022 Читати 5 хв

Метінвест Покровськвугілля придбав новий самоскид для породних відвалів

На породному відвалі збагачувальної фабрики "Свято-Варварінська" вже близько місяця працює новий самоскид "Scania G500". Це перший автомобіль шведської компанії, придбаний дирекцією з транспорту компанії "Метінвест Покровськвугілля".

Зараз біля самоскида – випробувальний термін. Для планування подальшого оновлення парку великовантажних машин необхідно розуміти, як така модель підходить для використання в існуючих умовах.

 

Нова машина працює майже місяць. Експлуатується, як і весь великовантажний транспорт, цілодобово. Кожен водій за робочу зміну відвозить на відвал до тисячі тонн породи. За цей час із машиною не було жодних проблем. По прохідності «Scania» не поступається автомобілю БелАЗ, витрата палива набагато менша, вантажопідйомність вища.

— Ігор СУБОТІН, начальник автоколони № 4 Метінвест Покровськвугілля.

Збагачувальна фабрика «Свято-Варварінська» щохвилини переробляє до 17 тонн рядового вугілля. Половина цієї маси після збагачення вирушає на породний відвал.

Скільки років працює фабрика, стільки ж породу на терикон відвозять БелАЗи – машини витривалі, здатні працювати за умов кар'єрів та породних відвалів. Серед основних недоліків – не найзручніше робоче місце водія.

 

У машині Scania зручне, регульоване сидіння з підлокітником, коробка-автомат, клімат-контроль, гарна мультимедійна установка. Машина йде такою дорогою м'якше. І наприкінці зміни, начебто, навіть не дуже втомлююся. Загалом, машиною задоволений.

— Віталій ЗІНЕНКО, один із чотирьох водіїв нового самоскида.

Кожна машина, будь то нова Scania або звичний БелАЗ, робить за зміну до двадцяти рейсів на терикон і назад. Тут немає великих швидкостей, але водія потребує граничної уваги і максимального класу в управлінні. Віталій Зіненко вже чотирнадцятий рік за кермом великовантажної машини і знає, що така погода, коли невеликий мінус змінюється плюсом, – непередбачувана. Дорога слизька, важка. І Scania жодного разу не підвела.

 

Наприкінці випробувального терміну нового самоскида дирекція з транспорту ухвалить рішення щодо доцільності купівлі таких автомобілів для поступової заміни БелАЗів на нові, сучасні великовантажні машини.