Стоп коронавірус 21.02.2022 Читати 4 хв

Покровська КБІЛ стабільно забезпечена киснем

З липня минулого року на території Покровської клінічної лікарні інтенсивного лікування працює киснева станція, збудована за підтримки Групи Метінвест. Компанія також забезпечує безперебійне постачання життєво необхідного газу.

«Кисень постачає металургійний комбінат імені Ілліча згідно з нашими заявками, – каже заступник генерального директора з технічних питань Покровської КВІЛ Вадим КОЛПАКОВ. – Нам підтвердили постачання 400 тонн протягом року. Але сподіваюся, що стільки нам не знадобиться».

 

В інфекційному відділенні Покровської КБІЛ кисень підведено до кожного ліжка, подача відбувається автоматично. Не май лікарні такої установки – це суттєво ускладнило б роботу медперсоналу.

 

Щодобово доводилося використовуватися до 150 кисневих балонів. А вони не лише важкі, по 70-80 кілограмів, а й небезпечні.

— Вадим КОЛПАКОВ.

Загалом із жовтня минулого року підприємства Метінвесту безкоштовно відвантажили понад 6 тисяч тонн кисню для лікарень у 17 областях України. З них близько 170 тонн одержала Покровська КБІЛ.

Медичний ліцензований кисень нарівні з ліками допомагає рятувати пацієнтів із COVID-19.

При масивному ураженні легень розвивається гіпоксичний стан, страждає головний мозок, серце, нирки, печінка, м'язи. Хворі відчувають слабкість, запаморочення, дезорієнтацію, можуть виникнути порушення психіки. Тому кисень вкрай необхідний.

Світлана РОГОВЕЦЬ, в.о. завідувача терапевтичного відділення Покровської КБІЛ

Останній спалах коронавірусу називають хвилею літніх пацієнтів. Більшість у стаціонар – пенсіонери з великою кількістю хронічних захворювань, які загострюються на тлі COVID-19. За словами Світлани Роговець, поліпшення настає на 5-7 добу, але деяким пацієнтам ще два-три тижні потрібний кисень.

 

Наразі інфекційне відділення щодобово використовує до 750 кг кисню, оскільки завантажено пацієнтами лише наполовину. Автомобіль з киснем приїжджає раз на п'ять днів, і рятувальний газ завжди є.