Стоп коронавірус 04.11.2021 Читати 5 хв

Покровська КЛІЛ не зазнає перебоїв із киснем завдяки підтримці Метінвесту

Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського продовжує безоплатно постачати кисень українським лікарням.

Так, Покровська клінічна лікарня інтенсивного лікування з початку жовтня одержала понад 70 тонн кисню від металургів компанії Метінвест. Цього вистачає для повноцінного забезпечення кисневою підтримкою пацієнтів із COVID-19, яких станом на 3 листопада в інфекційному відділенні перебувало 133. Про це повідомив керівник Покровської КЛІЛ Юрій Бородін під час засідання міської комісії з ТЕБ та НС.

«Інфекційне відділення працює на повну потужність, практично 100% зайнятості, – наголосив Юрій БОРОДІН. – Перебіг хвороби переважно важкий. Апарати ШВЛ у нас постійно зайняті. Але ми поки що справляємося з цим навантаженням. У нас не було перебоїв із киснем завдяки своєчасному постачанню від наших партнерів – компанії Метінвест».

Нагадаємо, влітку цього року за підтримки Фонду Ріната Ахметова та компанії Метінвест на території Покровської КЛІЛ було збудовано кисневу станцію.

У 2020 році Рінат Ахметов спільно з бізнесами SCM, футбольним клубом «Шахтар» та Фондом Ріната Ахметова першими прийшли на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом. За особистої ініціативи Ріната Ахметова з цією метою було виділено близько 500 млн грн у рамках проєкту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні». Проєкт допоміг вижити 1,4 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності. Понад 500 медустанов у всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, зокрема 216 апаратів ШВЛ. А також сотні тисяч експрес-тестів, ЗІЗ та витратних матеріалів.

З початку епідемії Фонд Вадима Новинського направив на боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції в Україні понад 100 млн грн. Кошти спрямували на закупівлю апаратів ШВЛ, ПЛР-тестів та спеціалізованих лабораторій, засоби індивідуального захисту для медиків. Усе це централізовано розподілялося в клініках Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Крім того, 3,8 млн грн було виділено на матеріальну підтримку 31 сім'ї медиків, які померли внаслідок COVID-19.