Наразі ця сторінка ще не доступна українською
Зелений Центр 22.01.2021 Читати 4 хв

МАЙЖЕ 600 КГ ВІДПРАЦЬОВАНИХ БАТАРЕЙОК ВІДПРАВЛЕНІ НА СОРТУВАННЯ

Громадська організація «Зелений центр Метінвест» продовжує реалізацію акції «Здай батарейку – врятуй природу!» За 2020 рік учасники екологічної освітньої програми «Зелений росток» спільно з металургами та коксохіміками Маріуполя, Авдіївки та Запоріжжя зібрали 563 кілограми відпрацьованих батарейок. Громадська організація відправила їх на сортування до Києва, після чого елементи живлення будуть перероблені в Румунії за всіма технологічними правилами.

Вперше акцію «Здай батарейку – врятуй природу!» провели у 2016 році у клубах екологічної освітньої програми «Зелений росток». Понад три роки тому до акції доєдналися маріупольські металурги. 2020 року співробітники ММК імені Ілліча та меткомбінату «Азовсталь» спільно зі школярами зібрали понад 510 кілограмів батарейок. Ще 53 кілограми відпрацьованих елементів було зібрано співробітниками підприємств компанії в Авдіївці та Запоріжжі.

«Ми починали з того, що роздали маленькі баки шкільним клубам, щоб діти збирали батарейки. Також розповідали школярам про шкоду відпрацьованих елементів живлення для довкілля, – зазначає координатор громадської організації «Зелений центр Метінвест» Вікторія Кошманова. – Потім була екскурсія до Львова, на завод із перероблення. Зараз зібрані батарейки вирушають на переробку до Румунії, а в акції беруть участь набагато більше людей, ніж на початку».

Нагадаємо, з 2019 року згідно з договором громадського союзу «Зелений центр Метінвест» з ТОВ «Екологічні інвестиції», який має транскордон на вивезення відпрацьованих батарейок до Румунії, щороку всі зібрані елементи живлення спочатку сортуються, а потім вирушають на перероблення за європейськими технологіями.