Модернізація 04.03.2021 Читати 4 хв

За підсумками 2020 року Північний ГЗК знизив споживання електроенергії на суму понад 30 млн гривень

У Кривому Розі на Північному ГЗК Групи Метівест впроваджують сучасні енергоефективні проєкти. Нові технології забезпечують зменшення витрат електроенергії та зниження собівартості продукції.

Для усунення втрат енергоресурсів у цехах Північного ГЗК використовують сучасне електрообладнання й світильники. Масштабні проєкти з установки світлодіодних світильників завершили на двох дробильних і збагачувальних фабриках, у цеху виробництва обкотишів № 1. Усього за два роки замінили 9 000 ламп. Перехід на LED-світильники зі світловіддачею 120 Лм/Вт забезпечив хорошу видимість на робочих місцях, дозволив щорічно знижувати електроспоживання на 2 млн кВт/год.

Сучасні підходи енергетики підприємства використовують і при експлуатації екскаваторів. У Ганнівському кар'єрі замінили генератор-двигуни з великим споживанням електроенергії на тиристорні перетворювачі.

 

Завдяки використанню інноваційних технологій, впровадженню операційних поліпшень у 2020 році ПівнГЗК вдалося знизити споживання енергоресурсів і підвищити ефективність продуктивності обладнання. Цього року комбінат продовжить перехід структурних підрозділів на світлодіодне освітлення. На рудозбагачувальних фабриках встановимо частотні перетворювачі на насосному обладнанні, системи електронного контролю на дільниці фільтрації, – повідомив директор з інжинірингу Північного ГЗК Роман Середа.

Раціональний підхід до використання електроенергії застосовують і на інших криворізьких підприємствах компанії Метінвест. У цехах Центрального та Інгулецького ГЗК модернізують освітлювальні системи, використовують частотно-регульовані приводи на насосах збагачувальних фабрик. Крім того, на шахті ім. Орджонікідзе Центрального ГЗК створили нову компресорну станцію з системою рекуперації тепла.