Стоп коронавірус 02.11.2021 Читати 5 хв

По 100 тонн щодобово: металурги віддають кисень лікарням

В Україні пік епідемії COVID-19: металургійні підприємства збільшили кількість кисню, що віддають лікарням. 1 тонна кисню закриває потреби приблизно ста хворих на день. Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського збільшила постачання кисню в лікарні України до 100 тонн на добу. Про це повідомив директор департаменту регіонального розвитку Групи Метінвест Олександр Вишняков.

«З 2020 року ми поставляємо кисень до лікарень у містах присутності. У 2021 році ми вже розуміли, що на нас чекає зростання захворюваності восени. Ми розуміли, що є чергова хвиля. Тому в лікарнях Запоріжжя, Маріуполя, Авдіївки та Покровська ми відмовилися від балонового газу – це небезпечно, це дорого, це неефективно – та проінвестували в інфраструктуру лікарень, де встановили кисневі станції», – розповів Олександр Вишняков.

За його словами, у зв'язку зі зростанням споживання кисню в лікарнях, що спостерігається цієї осені, Група Метінвест ухвалила рішення збільшити його постачання.

Наразі лише за останній місяць відвантажено понад 1700 тонн рідкого кисню. Якщо в жовтні добова норма становила 80 тонн на добу, то сьогодні в листопаді фактична цифра – це вже 100 тонн.

— Олександр ВИШНЯКОВ, директор департаменту регіонального розвитку Групи Метінвест.

У 2020 році Рінат Ахметов спільно з бізнесами SCM, футбольним клубом «Шахтар» та Фондом Ріната Ахметова першими прийшли на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом. За особистої ініціативи Ріната Ахметова з цією метою було виділено близько 500 млн грн у рамках проєкту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні». Проєкт допоміг вижити 1,4 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності. Понад 500 медустанов у всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, зокрема 216 апаратів ШВЛ. А також сотні тисяч експрес-тестів, ЗІЗ та витратних матеріалів.

З початку епідемії Фонд Вадима Новинського направив на боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції в Україні понад 100 млн грн. Кошти спрямували на закупівлю апаратів ШВЛ, ПЛР-тестів та спеціалізованих лабораторій, засоби індивідуального захисту для медиків. Усе це централізовано розподілялося в клініках Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Крім того, 3,8 млн грн було виділено на матеріальну підтримку 31 сім'ї медиків, які померли внаслідок COVID-19.